League of Legends

FOX, 1907 Fenerbahçe Espor’a sponsor oldu

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden 1907 Fenerbahçe Espor, televizyon kanalı FOX ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Ülkemizdeki espor ekosistemi günden güne büyümekte. Üniversitelerin ve büyük markaların takımlara sponsor olması ile bu büyümede büyük bir rol oynuyor. Şu anda Şampiyonluk Ligi’ndeki üç takımın üniversiteler ile sponsorluk anlaşması bulunuyor. 2017 TBF Şampiyonu 1907 Fenerbahçe ise bir televizyon kanalından sponsorluk alan ilk takım oldu.

Basın açıklamasında takım ile iş birliği içerisinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten FOX, organizasyonun tüm takımlarına sponsor olmuş durumda. Bu iş birliğinin esporun televizyona taşınması konusunda ne gibi bir fayda sağlayacağı henüz bilinmiyor. Fakat açıklamada FOX’un projeler üzerinde şu anda çalıştığını ve kanalın “oyunseverler ile 1907 Fenerbahçe Espor ile arasındaki köprü rolünü üstleneceğini” söylemek mümkün.

2017 TBF Şampiyonluğu’nun ardından Worlds’e de katılan fakat beklediği başarıyı bulamayan ekip, 2018 Kış Mevsimi’ne de kötü başlamıştı. Mevsim ortasında performansını toparlayan ve mevsim finallerine katılma hakkı elde eden takım, çeyrek finalde elenmişti. 2018 Yaz Mevsimi’nde de FB’nin iyi bir başlangıç yaptığını belirtelim. Oynadığı üç maçı da kazanan takım, ikinci hafta karşılaşmalarında bugün Doğuş Üniversitesi AURORA ile karşılaşacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Skillful than U

    23 Haziran 2018 at 02:23

    En başta 2018 TBF şampiyonu yazmışşınız düzeltirseniz sevinirim o ünvan sup a ait olacak

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir