League of Legends

Günün açılış karşılaşmasında BAUSuperMassive, Dark Passage’ı rahat geçti

Şampiyonluk Ligi’nde heyecan devam ediyor. Haftanın 3. gününde Dark Passage.BKM Express ile BAUSuperMassive kozlarını paylaştı.

P3P ile Aurora’nın aldığı galibiyetler ve Crew karşısında varlık gösteremeden alınan mağlubiyet sonrası 6. sıraya gerileyen Dark Passage, tekrar zirveye tutunma amacıyla SuperMassive karşısına çıktı. SUP’ta ise Fenerbahçe karşısında kaybedilen iki puanın telafi edilmesi öncelikli amaç olarak ön plana çıkıyordu. Serinin ilk karşılaşmasında mavi tarafta olan DP, ilk seçim hakkını metanın en güçlü ormancılarından Rek’sai’yi kilitleyerek kullandı. SuperMassive ise buna orman ve destek pozisyonlarında son dönemde ligimizde parlama gösteren Sejuani-Braum ikilisiyle karşılık verme yoluna gitti. DP alt koridorda Tristana ve Rakan’a yer verirken, ligimizin en iyi nişancılarından Zeitnot bir hyper carry olan Kog’Maw’ı tercih etti. Maça karşılıklı skorlar ve objektif değişimleriyle başlandı. Alt koridordan takım halinde ittiren SUP’u gören DP, güzel bir rotasyonla Baron’a yöneldi ve hem Dağ Ejderi hem de Cassiopeia ile güçlendirmeyi rahatça aldı. Orta koridordan baskı kuran ekip, Immortoru’nun çok iyi oynaması ve Tristana’nın zamanında olay yerine gelmesiyle savaşı kazanıp öne geçmeyi başardı. Ancak bunun ardından bir sonraki Baron’u iyi bir rotasyonla alan SUP, adeta rakibe güçlendirmenin nasıl efektif kullanılacağını gösterdi ve üç inhibitörü de düşürdü. Zeitnot’un 9-1-6 oynadığı karşılaşmayı kazanan ekip, seride durumu 1-0’a getirmiş oldu.

İkinci maçta ilk seçim hakkı bu kez SuperMassive tarafındaydı. Tolerant’ın imza şampiyonu diyebileceğimiz Thresh’i açık kalınca kilitleyen ekip, yanına ise Tristana tercih etti. İlk maçta kötü bir performans ortaya koyan Fabulous Shen alırken, Stomaged ormanda Jarvan oynamayı uygun gördü. DP tarafında ise ilk seçimden HolyPhoenix için son dönemde çokça tercih ettiği Xayah kilitlendi. Ormanda yine Rek’sai seçilirken, genç üst koridor Broken Blade Gragas aldı. LCS patentli Hustlin de destek pozisyonuna karşıda Thresh tercih edilince Blitzcrank kilitledi. Orta koridorda ise iki tecrübeli ismin karşılaşmasında Naru Orianna seçerken, Immortoru karşısında son seçimden Syndra almayı uygun gördü. Maç yine ilk karşılaşmada olduğu gibi karşılıklı skorlarla başladı. Ancak alınan skorların ardından doğru rotasyonlar yapan ve bu skorları da taşıyıcılarına bırakmayı başaran SUP öne geçen taraf oldu. Henüz oyunun başında Orianna ile beş skor alan Naru oldukça güçlü bir duruma geldi. 22. dakikada Baron’a yönelen SUP, güçlendirmeyi almasına rağmen rakibe dört skor verdi izleyicilerin aklında “Bu DP için bir geri dönüş sinyali mi?” sorusu canlandı. Ancak ipleri elden bırakmayan SuperMassive, 30 dakikanın sonunda üstün bir oyunla galip gelmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir