League of Legends

HWA Gaming, Team Aurora’yı dominant bir oyunla geçti

Mevsim finalleri umudunu sürdürmek isteyen HWA Gaming ile potadaki yerini korumak isteyen Team Aurora’nın mücadelesinde galip gelen taraf HWA GAming oldu.

Sekizinci haftanın üçüncü mücadelesinde karşı karşıya gelen iki ekip, mevsimin en aksiyonlu oyunlarından birini izletti. Aurora’nın tüm meta nişancılarını yasaklamasının ardından Twitch seçimine yönelen HWA Gaming, kompozisyonunu Sion, Sejuani, Ryze ve Morgana ile tamamladı. Team Aurora cephesi adına ise Cho’Gath, Skarner, Karma, Varus, Janna beşlisi Vadi’ye indi.

Maçın henüz 2. dakikasına girilmemişken Twitch, Morgana ve Ryze ile yapılan orta koridor baskını maçın temposunu belli eder nitelikteydi. Karma’dan Sıçra büyüsünün alınmasıyla sonuçlanan baskının ardından aksiyon durmadı. Profesyonel arenada gördüğümüze inanmasak da 6. dakikaya gelindiğinde HWA Gaming katliam yaptı ve alt koridordaki tek bir takım savaşından 5 skor çıkartmayı başardı. 8. dakikada takımlar arasında neredeyse 3k altın farkı vardı. HWA’nın maçtaki bu üstünlüğü 20. dakikaya kadar sekteye uğramadı.

25. dakikada HWA cephesi orta koridor inhibitörünü ve Baron’u alırken altın farkı 15k’ydı. Bu dakikadan sonra dengelerde herhangi bir değişiklik olmadı ve HWA Gaming son takım savaşının ardından Nexus’u da düşürmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir