League of Legends

Kindred’ın can yenilenmesi geri geliyor

Son PBE yamalarında yavaş yavaş güçlenmeye başlanan Kindred, geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre can yenileme özelliği geri geliyor. 

İki sezon önce League of Legends’ın en güçlü ormancılarından birisi olan Kindred, uzun bir süredir ciddi anlamda tercih edilmiyor. Son olarak MSI 2018’de Stomaged’in ellerinde izlediğimiz şampiyon şu anda oldukça zayıf bir konumda yer alıyor. Yeteneklerinin hasarının yetersizliğinin yanı sıra animasyonlarının da doğru çalışmaması şampiyonu meta dışına itmiş durumda. Son günlerde PBE yamalarında şampiyonun pasifi, Q ve E yeteneğinin güçleneceğini okumuştuk. Son olarak Meddler’in geliştirici bloğunda yaptığı açıklamaya göre Kindred’ın can yenilenmesi geri gelecek.

Eskiden Q yeteneği ile canını yenileyebilen şampiyon, W yeteneğine getirilecek güncellemeyle bu özelliğini geri kazanacak. 8.13 yaması için planlanan bu değişikliğe göre yaratıklardaki saldırı hızı yavaşlaması ortadan kalkacak ve bunun yerine Kindred’ın eksik can miktarıyla oranlı bir şekilde can yenilenmesi gelecek. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz üzere şampiyonun animasyonlarındaki hatalar da giderilecek. İki sezon önce şampiyonu bu kadar etkili yapan şeylerin başında gelen can yenilenmesinin geri dönmesi ise farklı sonuçlar doğurabilir.

Baktığımızda bu değişikliklerin şampiyonu orman metasına geri getireceğini söylemek güç olsa da, şu anda tam bir kaos olan metada Kindred’ı alt koridor şampiyonu olarak görme fırsatı yakalayabiliriz. Özellikle kritik hasar eşyalarının değişmesiyle alternatif eşyaları kullanan şampiyonların popülerleştiğini gözlemliyoruz. Yasuo ve Irelia gibi bruiser’ların oynandığı alt koridor metasında Ornn gibi tanklar da tercih ediliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir