League of Legends

LCK’de normal sezon sona erdi

Kore Ligi LCK’de playoff’larda yer alacak takımların belirlendiği ve 10 hafta süren normal sezon, oynanan birbirinden heyecanlı yüzlerce maçın ardından tamamlandı.

2017 Bahar Mevsimi öncesi onlarca bomba transferin yapılıp çok güçlü takımların kurulduğu Kore’de, kıyasıya mücadelelerin sonucunda liderliği göğüsleyen takım SK Telecom T1 oldu. Huni ve Peanut’ı transfer ederek nokta atışlar yapan ekip, bu oyuncuların etkili performansı ve Faker’ın liderliğiyle ilk sırayı almakta zorlanmadı. Yıldız oyuncuları bünyesine katıp kağıt üzerinde çok güçlü bir kadro oluşturan KT Rolster da, sezona iyi bir başlangıç yapıp haftalarca namağlup unvanını korumayı başarmasına rağmen, son haftalarda yaşanan form kaybı sebebiyle üçüncü sıraya kadar gerilemekten kurtulamadı. KT’nin bu düşüşü sırasında yükselişe geçen bir takım da vardı: Samsung Galaxy. Özellikle ormancısı Haru ve orta koridoru Crown ile çok iyi performans gösteren ekip, telekom takımları KT ve SKT’nin çekişmesine sahne olacağı öngörülen ligde, normal sezonda ikinciliği ele geçirmeyi başardı.

Yine üst koridora SKT’den tanıdığımız Marin’i transfer eden, ortada Kuro ve ormanda Spirit ile de güçlü bir ekip kuran Afreeca Freecs, SKT’nin namağlup unvanını elinden almayı başardığı normal sezonda dördüncü gelerek playoff’lara kalma hakkı kazandı. Öte yandan, son haftalarda özellikle destek oyuncusu Max’in yaptığı oyunlarla adından söz ettiren MVP de, Longzhu Gaming’i geride bırakarak playoff’lara son sıradan katılma başarısı gösterdi.

Kore’nin kendine has playoff sistemi ise şöyle:

– İlk olarak ligi beşinci sırada bitiren MVP ile dördüncü sıradaki Afreeca Freecs, 7 Nisan’da ikinci raunda yükselebilmek için birbirleriyle karşılaşacak.

– İlk raundun kazananı, 11 Nisan’da düzenlenecek ikinci rauntta ligi üçüncü bitiren KT Rolster ile kozlarını paylaşacak.

– Ardından üçüncü rauntta, ikinci raunttan galip ayrılan takım, ligi ikinci sırada bitiren Samsung Galaxy ile karşı karşıya gelecek. Bu seri de 15 Nisan’da oynanacak.

– Son olarak üçüncü raundun galibi, final mücadelesinde normal sezonu ilk sırada bitiren SK Telecom T1 ile şampiyonluk mücadelesi verecek. Final maçı ise, ligimizin KMF finaliyle aynı gün olan 22 Nisan’da oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir