League of Legends

MSI’da grup aşaması yarın başlıyor

MSI’da Play-in kısmından gelecek üç ekibin belli oluşunun ardından, altı takımın kozlarını paylaşacağı grup aşaması yarın akşam başlıyor.

Temsilcimiz SuperMassive’in de boy gösterdiği MSI Play-in aşaması bilndiği üzere bizim için dramatik bir şekilde sonuçlandı. Grubunu harika bir performansla zirvede tamamlayan SUP, üst turda önce Flash Wolves’a, ardından da Gigabyte Marines’e mağlup olunca gruplara kalma şansını elinden kaçırdı ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Kaybettiğimiz iki takımın yanında NA LCS’ten gelen TSM de zorlanarak da olsa grup aşamasına kalmayı başaran ekiplerden biri oldu. EU LCS’ten G2 Esports, LCK’den SK Telecom T1, LPL’de Team WE ise liglerinde şampiyon olup direkt olarak grup aşamasına katılma hakkı elde eden takımlar olarak MSI’da boy gösterecek. Altı takımın bulunduğu turnuvada, ilk dört sırada yer alan ekipler yarı finale yükselme şansı elde edecek. İlk dörde giremeyen iki takım ise turnuvaya grup aşamasında veda etmiş olacak.

SKT T1 ve Flash Wolves’un domine etmesi beklenen turnuvada, Çin temsilcisi Team WE de sürpriz yapma potansiyeline sahip gibi gözüküyor. TSM’in yarı finale çıkma ihtimalinin yüksek olduğu MSI’da, G2 Esports ve temsilcimizi eleyen GAM, büyük bir sürprize imza atmadıkları sürece son iki sırada yer alacak ikili olacaktır. Turnuvada fikstür şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir