League of Legends

NA LCS’te ilk finalist Team Liquid oldu

NA LCS yarı final ilk serisinde Echo Fox ile karşılaşan Team Liquid, güçlü rakibini 3-1 yenerek finale yükselmeyi başardı.

EU LCS’te finalistlerin belli olmasının ardından Kuzey Amerika sahnesinde de yarı final karşılaşmaları oynanmaya başlandı. Oldukça iyi bir normal sezon aşaması geçiren Echo Fox ile sezon öncesi yaptığı transferler ile bir an olsun gündemden düşmeyen Team Liquid’in mücadelesinden galip ayrılan taraf 3-1’lik skorla TL oldu. Bu sonuçla finale yükselen Liquid, bu akşam oynanacak 100 Thieves – Clutch Gaming serisinin galibini beklemeye koyuldu.

Seride son karşılaşma hariç genelde 30 dakika civarında süren maçlar izledik. Pobelter’ın Cassiopeia ile etkili olduğu ilk mücadelede yıldız nişancı Doublelift’in de Caitlyn ile adeta ateş ettiğini gördük. 10-0-8’lik bir oyun ortaya koyan tecrübeli isim galibiyette başrol oynadı. Echo Fox tarafında ise en fazla hasarın tank Sion’dan çıktığını söyleyelim. Koreli yıldız Huni maçı 1-5-3 bitirse de hasar istatistiğinde taşıyıcılarını neredeyse ikiye katlamayı başardı.

İkinci maça geçtiğimizde ilk seçimden Swain’i alan Liquid’in, Caitlyn’i rakip nişancıya bıraktığını gördük. Doublelift ise Ashe seçimine yöneldi ve yine etkili bir oyun ortaya koydu. 35 dakika süren mücadelede özellikle objektiflerde rakibinin oldukça önünde olan Echo Fox, Altec’in 9-1-4’lük performansıyla galibiyete uzandı. Her ne kadar Fox seriyi eşitlemeyi başarsa da Team Liquid rakibinin daha fazla ilerlemesine müsaade etmedi.

Doublelift’in ikinci maçtaki etkili oyunu sonrası geri kalan karşılaşmalarda sürekli Ashe tercih eden Liquid, bu seçimin maksimum faydasını da elde etmeyi başardı. 29 ve 23 dakika süren iki mücadelenin ardından seriyi noktalayan ekip, toplamda 3-1’lik skorla finale adını yazdırdı. NA LCS’te diğer finalist ise bu akşam belli olacak. 100 Thieves ve Clutch Gaming ilk mevsimlerinde final görme başarısını elde edebilmek adına saat 22:00’de kozlarını paylaşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir