League of Legends

Nişancılar ve eşyaları 8.10 yamasında güncelleniyor

Açık ara Sezon 8’in en güçlü rolü olan nişancılar 8.10 yamasında önemli bir güncelleme alıyor. Rolün gücünü dengelemeye yönelik yapılacak bu değişiklikler eşyaları da ciddi anlamda etkileyecek. 

Geliştirici bloğunda yaptığı bir açıklamayla bu güncellemeleri duyuran Riot Games, rolün uzun bir süredir çok güçlü olduğunu ve hiper taşşıyıcıların ne kadar geride olursa olsun oyunun belirli bir bölümünden sonra fazla güç kazandığını düşünüyor. Bu değişikliklerdeki amaç ise özellikle kritik eşyaların koridor safhasında güçsüzleşmesi, fakat oyunun sonlarında ise farklı bir güce kavuşması.

 

Bildiğiniz üzere Ebedi Kılıç ve Coşku kombosu nişancıları takımının en önemli üyesi haline getiriyor. İki eşya baktığımızda güç patlaması için çok önemli olmayabilir, fakat hemen hemen her nişancı bu iki eşya ile fazlasıyla efektif olabiliyor. Bu güç patlamasının hem süresini ileriye atmak hem de bu iki eşyanın nişancılara domine etme yeteneğini vermesini engellemek gerekiyor. Buna göre Ebedi Kılıç güncelleniyor. Eşyanın erken oyundaki gücü azaltılırken oyun sonundaki gücüne dokunulmuyor. Aynı şekilde Coşku da nerfleniyor. Ayrıca nişancıların taban can yenilenmeleri dengeleniyor ve Ayağı Çabuk rünü değişiyor.

Nişancılar bu metada kritik eşyası almadığı sürece pek efektif olmadığını biliyoruz. Riot Games de bu durumun farkında. Büyülerini spamlayan Lucian ile saf AD kasarak kartopu olan Draven gibi seçenekleri de kullanılabilir hale getirmek isteyen Riot, diğer AD eşyalarını da güncelliyor. Buna göre:

–     Canbiçen eşyası değişiyor. Büyü kullanımı ve oto atak sonrası eşya hala oyuncuyu ödüllendirecek fakat kritik vuruşa daha az bağımlı olacak.

–     Stormrazor adında yeni bir AD eşyası oyuna dahil ediliyor.

–     Son Fısıltı da güncelleniyor ve toplam zırh delmesine geri dönüyor.

–     Zırh delme geri döndüğü için Dominik Efendi’nin Hürmetleri eşyası da değişiyor, Dev Katili pasifi kaldırılıyor.

–     Hail of Blades adında yeni bir Hakimiyet rünü oyuna dahil ediliyor. Bu rün yeni eşya Stormrazor ile sinerji halinde olacak.

–     Mahvolmuş Kralın Kılıcı ve Kanasusamış da iyileştiriliyor.

Bu eşyalar aynı zamanda AD suikastçıların kullanımına da açık olacak. Değişikliklerin diğer şampiyonlar düşünülerek gerçekleştirildiğini de söylemek gerekiyor. Değişiklikler oyuna dahil edildikten sonra suikatçıların oyundaki gücüne bakılacak ve duruma göre dengeleme gerçekleştirilecek. Diğer değişiklikler ise şunlar:

–     Ebedi Kılıç’ın oyun sonundaki hasarı değişiyor. Pasiften gelen %50 kritik hasar değerinin bir kısmı gerçek hasara dönüşecek. Bu tank şampiyonlara karşı iyi bir tercih olarak düşünülüyor.

–     Erken oyunda daha az kritik şansı göreceğiz. Bu, oyundaki RNG ihtimalini düşürecek.

–     AD değişiklikleri menzilsiz şampiyonların koridor aşamasını daha rahat geçirmesini de sağlayacak.

–     Malmortius’un Ağzı ve Koruyucu Melek eşyaları da iyileştirilecek.

–     Celladın Çağrısı ve Fani Hatıratı eşyalarının önemi korunacak. Eşyalarda değişiklikler yapılacak fakat henüz final hali belirlenmiş değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir