League of Legends

Şampiyon seçim ekranına yeni özellikler geliyor

League of Legends’ta artık oyuncular şampiyonları filtreleme, sıralama ve favorilere ekleme gibi özellikleri kullanabilecek. Yenilik şu an PBE sunucusunda deneniyor.

Bilindiği gibi istemci üzerinden koleksiyon başlığına tıklayıp tüm şampiyonlara ulaşmak hali hazırda mümkün. Bu ekranda oyuncular sahip olunan şampiyonları renkli, henüz açmadıklarını ise gri bir şekilde görebiliyor. Aynı zamanda sistem tüm şampiyonları farklı şekillerde sıralamaya ve filtrelemeye de olanak sağlıyor. Bu sayede oyuncular şampiyonları ustalık puanlarına göre, alfabetik olarak veya rollere göre sıralayabiliyor. Oldukça kullanışlı olan bu özellik artık şampiyon seçim ekranında da yer alacak.

Mevcut şampiyon seçim ekranında karakterleri yalnızca rollere göre ayırabiliyoruz. Üst sekmede yaptığımız seçimlere göre örneğin sadece tank şampiyonların görülmesini sağlayabiliyoruz. Bu da şüphesiz seçim yapma konusunda oyunculara büyük kolaylık sağlıyor. Şimdi ise Riot Games bu ekranı daha da kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor. İlk yapılan değişiklik üst sekmede bulunan nişancı, tank, suikastçı gibi filtrelemeleri kaldırıp, bunların yerine top, orman, orta, nişancı ve destek seçeneklerini getirmek oldu. Yapılan çalışmalar sonrası böylesinin daha kullanışlı olduğunu düşünen geliştiriciler, yeni özelliği PBE’de denemeye aldı. Bunun yanında artık şampiyonlar ustalık puanına göre de sıralanabilecek ve favorilere ekleme özelliği de oyuncuların kullanımına sunulacak. Son olarak oyuncular hangi şampiyonlarla Hextech Sandığı kazanma hakkı olduğunu da seçim ekranında görebilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir