League of Legends

SK Telecom T1, Gigabyte Marines’i yenerek günü 2-0 ile kapattı

flickr.com/lolesports

MSI 2017 ilk günde Gigabyte Marines ile karşılaşan SK Telecom T1, bol skorlu geçen mücadeleyi 26. dakikada tamamlamayı başardı. Ekip böylelikle turnuvanın ilk gününü kayıpsız geçti.

Günün ilk karşılaşmasında temiz bir performans koyan ve G2 karşısında galibiyete ulaşan SKT, ikinci maçta GAM karşısında da galibiyete ulaştı. Orta koridora Syndra’ya karşın Ekko alan SKT, ormana da Peanut’ın imza şampiyonu olan Lee Sin’i tercih etti. GAM ise Gragas’ı alamamasından ötürü üst koridora Jayce’i seçti. Oyunun ilk dakikalarında SKT’den karakteristiği dışında hatalar izledik. Bu hataları skora çeviren GAM ne yazık ki harita görevi konusunda herhangi bir adım atamadı. SKT’de Peanut alt koridorda aldığı skorlarla büyük bir kar topu olurken iki takım da skorları takas etti ve maç bir nevi “clown fiesta”ya döndü.

Fakat SKT, rakibine birçok skor vermesine harita görevlerinden uzaklaşmadı ve sistematik bir şekilde skorlardan sonra bu avantajı kuleye veya ejdere dönüştürdü. Baron güçlendirmesi aldıktan sonra karşılaşmayı uzatmayan takım, 26. dakikada zafere ulaştı ve turnuvanın ikinci galibiyetini aldı.

Bu noktada Gigabyte Marines’i tebrik etmek de gerekiyor. Rakibi kim olursa olsun kendi oyununu oynamaya çalışan ve seyir zevki yüksek olan ekip, turnuvanın en renkli takımı konumunda. Makro anlamda birçok eksiği olsa da, GAM’ı herhangi bir rakibe karşı izlemek oldukça keyifli. Takım da TSM galibiyeti ile günü 1-1 ile kapattı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir