League of Legends

Team Liquid, yeni espor kompleksini duyurdu

Kuzey Amerika’nın en büyük espor organizasyonlarından birisi olan Team Liquid, espor takımlarının çalışmalarını gerçekleştireceği, aynı zamanda farklı işler için de kullanılabilecek yeni espor kompleksini duyurdu.

League of Legends açısından parlak bir yıl geçirmemesine rağmen ligde kalmayı başarabilen ve CS:GO’da hiç de fena bir takıma sahip olmayan Liquid, son olarak Dota 2 sahnesinin en büyük turnuvası olan The International 2017’de şampiyonluğunu ilan etmişti. TL’nin geçmişi başarılarla dolu ve sahnenin en büyük kulüplerinden birisi olarak gösteriliyor. Ekibin aldığı yatırımlar da bu büyüklüğünü perçinler nitelikte. Organizasyon, son olarak dünya devi Disney’den ciddi bir yatırım almıştı. Organizasyonun bu para ile ne yapacağı merak edilirken, Team Liquid CEO’su Steve Arhancet, ekibin yeni espor kompleksini duyurdu.

Gaming house’ların ne kadar faydalı olduğu son yılların en çok konuşulan şeylerinden birisi. Sahnedeki birçok otoriter, çalışma alanı ile yaşam alanının ayrılması konusundaki görüşlerini belirtiyor. Steve Arhancet de gaming house konusunda bu yönde düşünüyor. Yapılan yeni kompleks de tam olarak bunu amaçlıyor. CS:GO ve League of Legends takımlarının kullanacağı yapıda aynı zamanda TL’nin video işlerini yürüten 1UP Studios da yer alacak. LoL takımı için ayrılan Scrim odaları ve aktif çalışma alanlarının yanı sıra oyuncuların rahatlayabileceği bir kafeterya, ortak alan, konferans salonu ve savaş odası olarak adlandırılan medya odaları da bulunacak.

Team Liquid ise resmi olarak çalışma alanı ile yaşam alanını birbirinden ayıran ilk organizasyon oldu. Böyle bir kompleksin ise çok fazla maliyetli olduğunu belirtmeye gerek yok. ABD’deki yatırımlar ile daha fazla takımın bu yöne doğru ilerlediğini görebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir