League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün: GS-HWA

2017 Kış Mevsimi’nde 5. hafta 2. gün karşılaşmaları GS-HWA serisi ile devam ediyor. İki takım da dün oynadığı serilerde rakipleri ile berabere kalıp bir puana razı olmuştu. HWA şu anda 14 puanla ligde 3. sırada bulunurken, GS ise ligin son sırasında ve 6 puanı bulunuyor.

Destek pozisyonundaki Cognac’ı yedeğe çektikten sonra bu pozisyona Revanche’ı transfer eden HWA, dün oynadığı SUP serisinde özellikle ikinci maçta güzel bir oyun sergilemişti. Destek konusunda büyük bir problem yaşamayan takımın GS karşısında nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber izleyeceğiz. Öte yandan GS ise radikal kararlar alarak orman ve destek pozisyonuna yeni transferler gerçekleştirmişti. Nerroh ile sadece bir hafta oynayan ve oyuncu ile yollarını ayıran takım, bu pozisyona Adaniel’i transfer ederken, destekteki Madagger ise yedeğe çekildi ve yerine EU LCS tecrübesi de bulunan Noxiak getirildi. Takım dün oynadığı oyunla geçtiğimiz haftalardan çok farklı bir profil çizerken, önümüzdeki haftalar için umut verdi. Mücadelelerin kısa özeti şu şekilde:

Galatasaray Esports 0-1 HWA Gaming

Dün oynanan SuperMassive maçının yıldızlarından olan ve güzel oyununu son dakikalarda yaptığı beşte beş ile süsleyen Xico, LeBlanc yasaklanınca orta koridorda Taliyah oynamayı tercih etti. Mavi tarafta yer alan Galatasaray ise yasaklanmayan Camille’i ilk sıradan almayı başardı ve üst koridorda Broken Blade’in ellerine verdi. Seçim yasaklama ekranının bir diğer dikkat çekici noktası ise iki orta koridor oyuncusunun da Bitkinlik büyüsü ile oynamayı tercih etmesi oldu. Maçın başında alt koridora ultisiyle baskına giden Xico, ilk kan skorunu Noxiak’tan aldı ve sonrasında da ortada Syndra’yı kesince oyuna çok önde başladı. Ultisi gelince aşağıya tekrar giden başarılı orta koridor, takımının burada iki skor ve ilk kuleyi almasını sağladı. Dakika 17’de tüm dış kuleleri alan ve skor dahi vermeyen HWA, altın farkını beş binlere kadar çıkardı. Ardından muazzam bir rotasyon yaparak önce üst, sonra orta, daha sonra da alt koridor ikinci kulelerini almayı başaran ekip, rakibiyle arasındaki farkı oldukça açtı. Trix ve Xico’nun çok güçlü hale gelmesiyle yapılan hamlelere karşılık veremeyen Galatasaray, Baron etrafında çıkan savaşta hem güçlendirmeyi hem de tüm oyuncularını kaybetti. Önce üst sonra da alt koridordan baskı kuran HWA, 31. dakikada oyunu bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçti.

HWA Gaming 2-0 Galatasaray Esports

İlk seçim hakkı kendisinde olan HWA ekibi, bu avantajını Emtest’e Jhin alarak kullandı. Galatasaray ise Camille ve Rengar tercihleriyle buna karşılık verdi. Ancak Adaniel’in mücadelede Rengar ile etkili olamadığını gördük. Buna karşın Kha’zix alan Trix, takımı geride olduğu dakikalarda dahi başarılı bir performans ortaya koydu. İlk kan, Adaniel’in üst koridora yaptığı baskına çok iyi cevap veren Trix’e gitti. İkili bundan birkaç dakika sonra orta koridorda karşılaştı. Her ne kadar Adaniel düşse de, Abbedagge ikide iki yaparak Cassiopeia ile güçlenmiş oldu. Önde olan Galatasaray, iki kez Alev Ejderi’ni rakibine kaptırınca adeta ne yapacağını şaşırır hale geldi. Özellikle Noxiak ve Broken Blade, maç boyunca çok basit hatalar yaparak adeta rakibe skorları ikram ettiler. Çıkan savaşta katliam yaptıktan sonra Baron’a yönelen HWA, bu güçlendirme ile orta koridor inhibitörünü düşürüp geri çıktı. Daha sonra alt koridordan baskısını sürdüren ekip, 36. dakikada Nexus’u kesmeyi başardı ve seriden 2-0 ile ayrılarak galip geldi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir