League of Legends

YouthCREW, haftanın ilk galibiyetini Team AURORA karşısında aldı

2018 Kış Mevsimi 4. hafta 2. gün mücadelelerinde Team AURORA ile karşılaşan YouthCREW, 36 dakikada zafere ulaşarak çok aradığı galibiyete ulaştı. 

Seçim yasaklama ekranında iki takımdan da sıradan tercihler gözlemledik. YC alt koridorunda Caitlyn-Janna’ya yönelirken AURORA ise Ezreal-Taric aldı. Oyunun ilk dakikalarında alt koridorda çatışma çıktı ve AUR karlı çıkan taraf oldu. Wisdom mevsimin ilk maçlarında yatığı hatayı bir kez daha yaptı ve orta koridor oyuncusu üsteyken rakip ormana baskına gitti. Güçlendirmeyi çalsa da ölen oyuncu, erken oyundaki ritmini kaybetti.

YC, Caitlyn-Janna ikilisinin koridoru itmesini çok iyi kullandı ve ilk kuleyi aldı. AUR ise haritanın diğer taraflarında buna karşılık takasa girmeyi başardı. Maçın kopma noktalarından birisi orta koridordaki takım savaşıydı. 21. dakikada AURORA YC’nin başlattığı savaşta 4’e 2 önde ayrıldı ve maçın kontrolünü tamamıyla eline geçirdi. Sakin ve güvenli oynamak yerine bireysel hatalar yapan AUR’da Naru, alt koridorda yakalandı ve ivme bir kez daha YC’ye döndü. YC üç skor verse de baron güçlendirmesini aldı ve sistematik bir şekilde maçı tamamladı.

AURORA’nın takım olarak günden güne daha iyi oynadığını gözlemlesek de bu tür bireysel hatalar yapmaları onlara pahalıya mal oluyor. Öte yandan YC belki de sezonun en iyi erken oyununu oynadı. Mojito ve Madness’ın performansı takıma galibiyeti getirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir