Counter-Strike: Global Offensive

Friberg, Heroic takımından ayrıldı

Heroic, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Adam “friberg” Friberg’in takımdan ayrıldığını duyurdu.

Oyuncuya teşekkür eden Heroic, “Adam Friberg, CSGO topluluğunun efsanesi, ayrılma vaktinin geldiğine karar verdi. Sözleşmesinin bitmesiyle beraber, İsveçli kahramanımız daha fazla Heroic formasıyla mücadele etmeyecek.” ifadelerini kullandı.

İsveçli oyuncu uzun 1 yıldan daha uzun bir süredir Danimarka temsilcisi bünyesinde bulunuyordu. 27 yaşındaki oyuncu Mayıs 2018’de takıma katılmış ve bu sürede çeşitli başarılara ulaşmıştı. Games Clash Masters 2018 ve TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018 turnuvalarında, takımla birlikte 1. olmayı başaran oyuncu, takımın Dünya Sıralaması’nda 20.liğe kadar yükselmesinde yardım etmişti.

İsveçli tecrübeli oyuncu, takımdan ayrılması hakkında bir açıklamada bulundu:

“Heroic forması ile yaklaşık olarak 18 ay mücadele ettim. Sözleşmemin bitişiyle birlikte de yeni bir maceranın zamanı geldiğini hissettim. Bugünden itibaren serbest oyuncu konumundayım. Heroic ile 2 kupa kazandım ve dünyanın en iyi takımlarına karşı kazandım. Danimarka dilini öğrenme şansı buldum ve hem oyuncu hem de insan olarak geliştim. Beraber geçirdiğimi zaman için bütün Heroic yönetimine, taraftarlara ve takıma teşekkür etmek istiyorum. Gelecek için bol şans!”

Takım CEO’su Eris Askered de değişiklikle ilgili açıklamada bulundu:

“Takımında Adam Friberg gibi bir oyuncu bulundurmak herhangi bir tecrübeli oyuncuyu takımda bulundurmak gibi değil. O sakin ve sorunları faydalı yönlerden çözebilen, çevrim içi ya da çevrimdışı her türlü takıma yardım eden bir oyuncuydu. Adam, muhteşem bir insan, ben ve bütün yönetim ona gelecek için bol şans diliyoruz. Heroic’in kapıları senin için her zaman açık olacak.”

Takımın en yakın turnuvası ise 11 Eylül’de başlayacak olan DreamHack Masters Malmö 2019: Avrupa Elemeleri. Son değişiklikten sonra kadronun son durumu şu şekilde:

  • Patrick “es3tag” Hansen
  • Benjamin “blameF” Bremer
  • Martin “stavn” Lund
  • Johannes “b0RUP” Borup
  • Frederik “LOMME” Nielsen (Koç)
  • Daniel “mertz” Mertz (İnaktif)

 

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.