League of Legends

LDLC OL bugün EU Masters şampiyonluğu için mücadele edecek

LDLC OL

Kadrosunda ülkemizden Volkan “Hades” Dinçer’in de bulunduğu LDLC OL, yarı finalde AGO Rogue’u 2-1 yerenek EU Masters finaline çıkmayı başardı.

European Masters turnuvasında son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Avrupa’nın her yerinden takımların mücadele ettiği turnuvada finale kalmayı başaran iki takım, LDLC OL ve K1CK Neosurf oldu.

Ülkemizden Hades’in de kadrosunda bulunduğu Fransa temsilcisi LDLC OL, turnuvaya grup aşamasından başlamış ve grubunu lider bitirmişti. Eleme aşamasında ise önce BT Excel’i yenerek yarı finale çıkmayı başarmış, geçtiğimiz günde de AGO Rogue’u yenerek finale kadar çıkmıştı.

Rakibi K1CK Neosurf ise ön eleme gruplarından başlayarak daha zorlu bir mücadele verdi. Önce ön eleme gruplarını birinci bitirdikten sonra MAD Lions Madrid takımını eledi. Ardından grup aşamasını Movistars Riders’ın arkasında, ikinci olarak bitirdi. Elemelerde ise önce Gamers Origin’i sonrasında grubunu birinci bitiren Movistars Riders’ı eleyerek finale yükseldi.

LDLC OL’in henüz 19 yaşında olan genç nişancı Hades ise kısa bir süredir profesyonel arenada mücadele etmesine rağmen turnuvanın ilgi çeken oyuncularından oldu. Ülkemizde Bursaspor Esports ve 1907 Fenerbahçe forması ile mücadele etmişti. EU Masters’ta, tecrübeli destek YellOwStaR’ın yanında oynayan Hades, turnuva süresince ulaştığı yüksek KDA oranı ile gözleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

LDLC OL ile K1CK Neosurf’ün karşılaşacağı European Masters finali bugün saat 19.00’da başlayacak. 5Mid ekibi olarak Volkan “Hades” Dinçer’e karşılaşmada başarılar dileriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.