League of Legends

Top Esports, Sezon Ortası Kupası’nın kazananı oldu

Top Esports, Sezon Ortası Kupası'nın kazananı oldu
Top Esports

LPL ve LCK arasında gerçekleştirilen Sezon Ortası Kupası turnuvasının kazananı, FunPlus Phoenix’i 3-1 yenmeyi başaran Top Esports oldu.

Kovid-19 salgını nedeniyle iptal edilen Sezon Ortası Turnuvası’nın yerini bir nebze doldurabilmek için düzenlenen Sezon Ortası Kupası bugün itibariyle son buldu. Çin ligi LPL’den ve LCK’den dörder takımın mücadele ettiği turnuva 28 Mayıs’ta başladı. LPL’den FunPlus Phoenix, JD Gaming, Invictus Gaming ve Top Esports, LCK’den ise T1, Gen.G, DAMWON Gaming ve DragonX mücadele etme fırsatı yakalamıştı.

İki bölgeden gelen takımların yarıştığı turnuvada daha iyi performans sergileyen kesinlikle LPL takımları oldu. Eleme aşamasına geçemeden önce grup aşamasında kozlarını paylaşan takımlar arasından 4 takım gruptan çıkmayı başardı. Bu takımların üçü LPL’de mücadele eden JD Gaming, FunPlus Phoenix ve Top Esports iken LCK’den sadece Gen.G eleme aşamasına kalma hakkı elde etmişti.

Sonrasında gelen eleme aşamasında öncelikle A grubunu lider bitiren FunPlus Phoenix ile B grubunun ikincisi JD Gaming karşılaştı. JD Gaming’i 3-1’lik bir skor ile elemeyi başaran son dünya şampiyonu finale ismini yazdıran ilk takım oldu. Sonraki karşılaşma ise B grubunun lideri Gen.G ile A grubunun ikincisi Top Esports arasında gerçekleşti. Gen.G’nin Çin temsilcisi rakibine 3-0 yenilmesi ile birlikte Kore tam anlamıyla turnuvadan elendi.

Son nokta ise bugün konuldu. Son Worlds şampiyonu FunPlus Phoenix’i 3-1 mağlup etmeyi başaran Top Esports, Sezon Ortası Kupası turnuvasının şampiyonu oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.