League of Legends

Zen, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Son olarak 1907 Fenerbahçe Espor’un koç ekibinde yer alan Zen, tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Kış Mevsimi’ndeki güçlü kadrosunu dağıtan 1907 Fenerbahçe Espor, Yaz Mevsimi’ne girerken önemli değişiklikler yaptı. Hem takım hem de koç kadrosunda farklı isimlere yönelen ekip beklentileri karşılayamadı. Türkinatör ile birlikte çalışması için gelen Zen, takımla birkaç hafta çalıştıktan sonra ayrıldığını açıklamıştı. Ayrılık haberine buradan ulaşabilirsiniz. Mevsim sonuna kadar herhangi bir takımla anlaşmayan koç, gelecek mevsim için tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Koçluk kariyerine 2017 başlayan Zen ilk olarak Gambit Gaming ile çalıştı. Slovenyalı isim bundan önce profesyonel sahnede koç veya oyuncu olarak yer almadı. Gambit Gaming ile kısa bir süre çalışan Timotej Štempihar’ın bir sonraki durakları sırasıyla Rox ve Millenium oldu. Zen ilk ciddi tecrübesini Misfits Akademi’nin başında yaşadı. Bu süreçte Misfits Akademi 2 kez EU Masters’a katıldı ancak önemli bir başarı elde edemedi.

Misfits’te geçirdiği 2 mevsimin ardından takımdan ayrılan Zen, Splyce Vipers ile anlaştı. LEC ekiplerinden Splyce’ın akademi takımı olan Splyce Vipers, İspanya liginde mücadele ediyor. O mevsim LVP’yi şampiyona olarak tamamlayan Splyce Vipers EU Masters’a katılma hakkı kazandı. Ekip turnuvaya çeyrek finalde veda etti. Son olarak 1907 Fenerbahçe Espor ile çalışan Slovenyalı takımda uzun süre kalmadı ve sezon bitmeden ayrıldı. Fenerbahçe çok iyi bir sezon geçirmedi.

Zen, tekliflere açık olduğunu duyurdu. Bakalım deneyimli koçun sıradaki durağı neresi olacak?

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.