mix VALORANT

5mid Özel: KÖSTEBEKGİLLER tyzz Röportajı

19 Aralık’ta başlayan VCT Birlik Ligi Kapalı Elemeleri geçtiğimiz günlerde sona erdi. Turnuva sonunda lige katılmayı başaran takımlar Galakticos ve Digital Athletics olsa da şüphesiz adından en çok söz ettiren takım; tyzzXérox CloryLewNmorti beşlisinden oluşan KÖSTEBEKGİLLER oldu. Genç takımın başarılı oyuncularından tyzz ile 5mid‘e özel röportaj gerçekleştirdik.

  • Kadrodaki bir çok kişinin akademi takımları çıkışlı olduğunu görüyoruz. Bu seviyeye çıkarken bunun ne gibi katkıları oldu?

Aslında akademi takımları sonuç olarak bir espor takımının 2. takımı oluyor ve erken yaşta bu seviyeye gelmek için 14-15li yaşlarda antrenman yapmaya başlamak gerekiyor. Sonuçta biz esporcuyuz ve bu yaşlarda bu kadar tecrübe kazandıysak aslında akademi takımlarında yaptığımız antrenmanlar sayesinde. Bunlar gelişim sürecinde çok etkili oldu.

  • Koçsuz oynamak ne kadar sorun çıkardı?

Koçsuz oynamak aslında çok problem çıkarmadı. Arkaplanda yardımcı olan kişiler vardı fakat maç esnasında koç slotumuzda hepimizi inceleyen birisi olsaydı duraklatmalarda daha rahat edebilirdik analiz kısmında ama genel olarak fazla sorun çıkarmadı.

  • Kadroyu korumayı planlıyor musunuz?

Kadroyu korumayı planlıyoruz çünkü çok ama çok kısa bir süre içerisinde Türkiye arenasında kimyası bu kadar kolay uyuşan bir kadro çok nadir gelir. Hem oyun anlayışımız hem de kimyamız uyduğu için kadroyu koruma planımız var.

  • Buraya gelirken kendinizi underdog olarak görüyor muydunuz?

Biz hariç herkes favoriydi bu turnuvada fakat arka planda biz asla kendimizi underdog olarak görmedik, aksine hedefimiz bu kadar kısa sürede lige çıkmaktı. Yaklaşmıştık fakat genel olarak güzel geçen bir turnuvada 4. olduk bunun için üzülmüyoruz gayet de mutluyuz devamı da gelecek.

  • 2 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

Kendimizi 2 yıl sonra nerede göreceğimizi bilemiyorum fakat 2023 sezonu içerisinde hepimizin aktif arenada olacağını ve güzel yerlerde görüleceğini söyleyebilirim.

‏‏‎‏‏‎
Bizi kırmayıp röportaj davetini kabul ettikleri için tyzz ve geri kalan KÖSTEBEKGİLLER oyuncularına teşekkür eder, 5mid olarak genç oyuncuların başarılarının devamını dileriz.

Daha fazla bu tarz haber ve röportaj için 5mid.com‘dan ulaşabilir, haberlerden en hızlı şekilde haberdar olabilmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
‏‏‎‏‏‎

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir