VCT:EMEA | BBL vs FUT mix VALORANT

BBL Esports – FUT Esports | VCT:EMEA Ligi Derbi Özeti!

VCT 2023: EMEA Ligi 8. Hafta 2. Gün, BBL Esports – FUT Esports karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi sekizinci hafta maçlarıyla grup aşamasını sonlandırıyor. Grup aşamasının kapanış maçı uzun süredir beklenen derbi ile oldu. İki Türk partner VALORANT takımı; BBL Esports ve FUT Esports bu kapınış maçında karşı karşıya geldi. Bir tarafta lige iyi başlayıp ardından tökezleyen ve play-off’ları garantilemiş olan temsilcimiz FUT Esports’un yer aldığı diğer tarafta ise play-off’lar için bu maçı kazanmak zorunda olan temsilcimiz BBL Esports. İki tarafta büyük Watchparty etkinlikleri ile bu maçı taraftarları için daha da eğlenceli hale getirdi. Günün sonunda ise sadece bir kazanan oldu.

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi 8.Hafta 2.Gün Sonuçları:

BBL Esports – FUT Esports

VCT:EMEA Ligi’nde grup aşamasının kapanış maçı ayrıca ülkemiz için önemli bir gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na denk geldi. İki takımımızda Watchparty etkinliklerinde bayramımızı unutmadı ve etkinliklerde yer verdi. Play-off’u garantilemiş olan FUT Esports için bu maç VCT TR S1: Challengers 2’nin rövanşi iken diğer temsilcimiz olan BBL Esports için bu maç Play-off’lara kalma maçıydı. Maçın ilk haritası FUT Esports’un tercihi olan Pearl’dü. Maçın ikinci haritası ile BBL Esports’un tercihi olan Haven’dı, seride sona kalan karar haritası ise Split’di.

1.Harita: Pearl  | FUT Esports Tercihi

Pearl’de tabanca roundunu qw1’nin şanssız bir an yaşamasıyla BBL Esports kazandı ve BBL, haritayı 2-0 açtı. FUT Esports ilk satın alma roundunu kazanarak skoru 2-1’e getirdi. Sonraki roundda FUT Esports A’yı fakeleyerek B oynamaya çalıştı fakat QutionerX’in A dan agresif almasıyla oyunu okuyan BBL, FUT Esports’u B’de kalabalık yakalarak roundu kazandı ve skor 3-1 oldu. Sonraki roundda iki taraf 2 ulti kullanarak rounda büyük yatırımlar yapsada kazanan FUT Esports oldu ve skor 3-2’ye geldi. 6.Round’da Turko’nun ekstra skorları sayesinde rahatlayan BBL Esports roundu kazandı ve skor 4-2 oldu. Sonraki roundu yine BBL kazandı ve skor 5-2’ye geldi. 8.Round’da MOJJ’un 4 skoruluk katkısıyla FUT Esports roundu kazandı ve skor 5-3 oldu. FUT Esports bu rounddan sonraki 4 rounduda kazanarak, geriden gelmesine rağmen, ilk yarıyı 5-7 önde bitirdi.

FUT Esports ikinci yarının tabanca roundunu da kazanarak serisini devam ettirdi ve skoru 5-9’a kadar getirdi. BBL’in İlk satın alma roundunda ise qw1 ve AtaKaptan güzel bir ikili oyun ile bonus olmalarına rağmen FUT’un roundu kazanmalarını sağlayarak skoru 5-10 yaptı. 16.Round’da yine MOJJ’un ekstrasını gördük. MOJJ yine uzun süre konuşulacak bir spray transfere imza atarak roundu açtı. FUT oradan da kazanmayı bilerek skoru 5-11’e getirdi. Kalan iki roundu yine FUT Esports kazandı ve ilk harita 5-13 skoru ile bitti. FUT Esports 11 roundluk bir seriyle BBL Esports’u maçtan düşürdü. BBL kurucularından Ferit Karakaya’nın maçı sonu yorumu ise “Pearl masasında yokuz arkadaşlar.” oldu.

VCT:EMEA | BBL Esports vs FUT Esports
VCT:EMEA | BBL vs FUT | Pearl

 

2.Harita: Haven  | BBL Esports Tercihi

İkinci haritada FUT Esports, tabancayı kazanmakla kalmadı üzerinede 3 roundluk bir seri ekleyerek haritayı 0-5 açtı. Altıncın roundda QutionerX oynadığı agresif oyun ile takımını uyandırdı ve skor 1-5 oldu. FUT Esports, BBL Esports’un oyuna dönmesine izin vermeyerek 4 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 1-9’a kadar getirdi. Ardından 1-1 round takasları oldu ve ilk yarı 2-10 bitti.

İkinci yarının tabanca roundunda Kısa’ya sızan Brave’i FUT Esports’un bulamamasıyla round kaotik bir ortama geldi ve BBL Esports buradan tabancayı kazanarak durumu 3-10’a getirdi. Sonraki roundda FUT Esports eco C stack yaptı fakat BBL Esports A’ya oynamayı tercih etmesiyle FUT Esports’un stratejisi işe yaramadı ve skor 4-10 oldu. İlk satın alma roundu da kaotik bir ortamda C Side’da oynandı ve iki oyuncusunu hayatta tutarak kazanan taraf FUT Esports oldu. Skor bu şekilde 4-11’e geldi. Sonraki roundda takımını uyandıran bu kez AsLanM4shadow’du. Aslan’ın 3 fraglik performansıyla BBL roundu kazandı ve skor 5-11 oldu. BBL bir round daha kazanarak skoru 6-11’e getirdi. 18.Round’da Turko ve QutionerX’in ekstra oyunları roundu BBL Esports’a getirdi ve FUT Esports ecoya düştü. FUT Esports, qw1’nin classic ile iki frag çıkarması sonucu roundu kaosa götürerek kazandı ve skor 7-12 oldu. Son rounduda kazanan FUT Esports haritayı 7-13 kapatarak BBL Esports’un Play-off umudunu bitirmiş oldu.

VCT:EMEA | BBL Esports vs FUT Esports
VCT:EMEA | BBL vs FUT | Haven

 

FUT Esports’a Play-off’larda başarılar dileriz. Umarız Play-off’larda da harika performanslarını devam ettirir ve ülkemizi Masters’da temsil edebilirler.

Diğer VALORANT Haberlerimiz

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir