Netflix'te yayınlanan Arcane En İyi Uyarlama Ödülü'ne layık görüldü mix League of Legends

Bir Oyundan Fazlası: League of Legends

League of Legends için bir oyundan daha fazlası diye bir yorum yapsak yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Oyunun gelişimi, bizce, bunun başlı başına bir örneği. İlk sezondan ve güncel sezondan bir örnek verelim. Bu neredeyse oyunun başından beri olan “Udyr” karakterinin iki farklı görüntüsü: 

 

Konuyu çok fazla dağıtmadan sadede inelim. Oyunun “hikaye” kurgusunun değişmesinden karakter gelişimlerine, teknolojiye ayak uyduran grafiklerden turnuvalara birçok işe imza attı Riot Games. Peki bu sadece oyunun ilerleyişi için miydi? Cevap basit, hayır. İlk sezonları hatırlayalım. Neredeyse yılda bir hatta daha az paylaşılan, hayranlık uyandıran o animasyonları herkes hatırlar herhalde. Twisted Fate’in kartlarıyla oynarken karizması neydi öyle ama değil mi? Poster yapılıp odaya asılacak cinsten. İşte, bir oyundan fazlası derken konumuz tam olarak bu. Her koldan öyle işlere imza atıldı ki, hayran kalmamak elde değil. O halde daha da diplere inelim ve bizce League of Legends için hazırlanan en iyi animasyonlara bakalım. Çaylar ve kahveler hazırsa, iyi seyirler sevgili oyun severler!

1)A Twist of Fate | 2013

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Twisted Fate’in kartlarıyla oynamasıyla başlayan ve çok uzun bir süre boyunca “en iyi” sinematik olarak kabul edilen “A Twist of Fate” ile başlayalım. Öncelikle, şu ana daha az gelişmiş bir teknoloji ile yapılan bu video bizce hem seyir zevki hem de hikaye ilerleyişi olarak oldukça iyi. Karakterlerin tavırları da o kadar iyi oturtulmuş ki değmeyin keyfimize. Twisted Fate’in havası, Fiddle’ın rahatsız edici sesi, Nocturne’den kaçan Ryze’ın yediği skill yüzünden gözlerinin kararması ve diğer birçok detay… Tek kelime ile “muazzam”.

2)The Climb | 2018 

Riot Games’in imza hareketlerinden biri, sezon başlamadan önce paylaştığı sinematikler diyebiliriz, fakat bu apayrı bir seviye. Böylesi çok nadir geldi hatta gelmemiş bile olabilir. Diğerlerinden en büyük farkı “The Climb”ın içinde, İllaoi, Taliyah, Yasuo gibi nispeten yeni denilebilecek karakterlerin fazla süre alması. Ayrıca iki kanlı Lucian ve Thresh atışmasını da görmek inanılmaz keyifli hissettirdi. Yasuo’nun müziğini daha da iyi dinleyebilmek için: 

3)Awaken | 2019

Hani yukarıda, böylesi çok nadir gelmiştir demiştik ya, işte tam da “Awaken” yüzünden. Çünkü Riot, çıtayı bıraktığı yerden yukarı taşımaya yemin etmiş gibi. Müzik ile o kadar uyumlu bir klip var ki ortada, izledikçe izleyesim geliyor. Özellikle Jhin’in sahnelerinde bulunan kasvet dolu hava, Draven’ın Riven’ı görüp kafa tutma isteği… Ne diyelim, keşke Awaken Part 2 çıksa. 

4)A New Dawn | 2015

Diğer sinematiklerden farklı bir tanesi ile karşınızdayız. Bu sinematiğimiz, diğerlerine göre daha uzun, daha kısa film gibi. Ahri ve Leona’nın düşmanlarından kaçmaya çalıştığı bir video diye özetleyebiliriz. Kaçış ama öyle böyle değil. Jax, Darius, Nautilus, Graves bir sürü karakter var. E bu kadar karakter olursa savaş olmaz mı? Elbet olur. İşte savaş tam da böyle oldu: 

5)Arcane | 2021

Gelelim altın vuruşa. Artık Riot Games yetkilileri bizleri duymuş olacak ki, takvimler 2021 yılını gösterdiğinde, yıllardır “Film yapın, dizi yapın” yorumlarına kulak asarak bir animasyon dizisi paylaştı bizimle. Spoiler vermemek için konuyu daha da açmıyorum fakat kaba tabirle 2 karakterin arasında geçen olaylar bütünü olarak özetleyebilirim. İzlemeden geçmeyin, çok şey kaybedersiniz. 

Daha fazla League of Legends Haberi İçin Tıklayın

1 Comment

  • Scarlett Witch 18 Mayıs 2023

    Riot tapilasi şirket

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir