Champions Tour 2023: LOCK//IN São Paulo Tüm Hızıyla Devam Ediyor! LOUD ve DRX İçin Play-Off Zamanı mix VALORANT

Champions Tour 2023: LOCK//IN São Paulo Tüm Hızıyla Devam Ediyor! LOUD ve DRX İçin Play-Off Zamanı

VCT LOCK//IN 2023 São Paulo’da Alpha grubu tamamlandı. 5 Avrupa, 5 Amerika, 5 Pasifik ve 1 Çin takımını bulunduran grupta play-off aşamasına kalan iki takım belli oldu. Kore ekibi DRX ve Brezilya ekibi LOUD adını son 4’e yazdırdı.

Temsilcimiz BBL’in de mücadele ettiği grupta Avrupa takımlarının başarısızlığı öne çıktı. BBL DRX karşısında, KOI NRG karşısında ve Team Heretics Evil Geniuses karşısında Son 16 turunda, Karmine Corp LOUD karşısında  ve Giants Gaming NRG karşısında çeyrek finallerde turnuvaya veda etti.

DRX’in VCT LOCK//IN 2023 Play-off Yolculuğu

DRX turnuvaya temsilcimiz BBL maçı ile başladı. Katıldığı bütün turnuvalarda açılış maçlarını harita vermeden kazanan DRX’in serisini BBL bozdu. Temsilcimiz BBL DRX karşısında güzel performans sergilese de maçı 2-1 kaybetmekten kurtulamadı. Çeyrek finalde turnuvanın favori ekiplerinden Cloud9’a karşı oynayan DRX İlk haritayı 13-3 kaybetmesine rağmen geri döndü ve seriyi 2-1 kazandı. Bu sonuçla birlikte rakibi bir diğer Pasifik ekibi olan Talon Esports oldu.

Talon Esports kendi seçimi olan Fracture haritasında ilk yarıyı üstün bir oyunla, 8-4’lük üstünlükle kapattı. İkinci yarıda sürprize izin vermeyen Pasifik ekibi ilk haritayı 13-10 önde kapattı. Serinin ikinci haritası olan Ascent’te ilk yarı büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlk yarıya 6-6’lık eşitlikle girilse de DRX ikinci yarıda rakibine round vermedi. 13-6’lık skorla seride durum 1-1’e geldi. Serinin son haritası Icebox oldu. DRX bir önceki rakibi Cloud9’ı bu haritada 13-2 gibi bir skorla yenmişti. Son haritaya DRX saldırı kısmında başladı. İlk 3 roundu kaybetse de ilk yarıyı 7-5 önde bitirdi Kore ekibi. Haritanın ikinci yarısında skor 10-10’a kadar geldi fakat DRX 3 round daha alarak haritayı 13-10, seriyi ise 2-1’le kapattı. Bu sonuçla birlikte adını play-off aşamasına yazdırdı.

LOUD’un VCT LOCK//IN 2023 Play-off Yolculuğu

Brezilya ekibi LOUD turnuvaya Kore ekibi Gen.G ile başladı. Zorlu ve bir okadar çekişmeli giden haritalarda son Champions şampiyonu gücünü gösterdi ve 2-0’la ilk turu geçti. Çeyrek finallerde Avrupa takımı Karmine Corp ile oynayan LOUD Less’in üstün performansıyla seriyi 2-0 ile geçti. Bu sonuçla birlikte yarı final aşamasında başka bir Amerika takımı olan NRG ile eşleşti.

LOUD play-off öncesi son maçta inanılmaz bir başlangıca imza attı. Rakibinin haritasını seçimi olan haritada rakibine sadece 3 round verdi. Serinin ilk haritasını LOUD 13-3 ile kapattı.  Kendi seçimi Pearl haritasında ise kıyasıya rekabet vardı. NRG haritanın ilk yarısını 7-5 önde kapattı. İkinci yarıda NRG skoru 11-5’e kadar getirse de LOUD oyundan kopmadı ve 12-12 ile uzatmalara gidildi. NRG uzatmalarda 15-13 kazandı ve seriye tutundu. Serinin son haritası iki takım içinde oldukça çekişmeliydi. İlk yarıda LOUD’un 7-5’lik üstünlüğü olsa da seri 12-11 NRG üstünlüğüne kadar geldi. BU noktada LOUD oyuncusu cauanzin enfes bir clutch ile takımını seride tuttu. Uzatmalarda maç uzadıkça uzadı. İzleyenlerin heyecandan deliye döndüğü uzatmalarda LOUD son noktayı koydu. Haritayı 18-16 ve seriyi 2-1’le kapatan Brezilya ekibi ev sahibi olduğu turnuvada adını play-off aşamasına yazdırdı.

Bu sonuçla VCT LOCK//IN 2023’de Alpha grubu tamamlanmış oldu. Omega grubu ise 23 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de Team Liquid-Team Secret maçı ile başlayacak. Bu grupta mücadele eden temsilcimiz FUT Esports ise Perşembe günü saat 23.00’de Rex Regum Qeon ile karşılaşacak.

FUT Esports Watch Party Düzenliyor

Merkezi Kahramanmaraş olan ve ülkemizin bir çok ilinde hissedilen 7,7 şiddetindeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun temennilerimizi sunuyoruz. Yaralılara acil şifalar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir