Counter Strike 2 Espor CS2 mix Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS 2, Counter Strike 2, Esporu Hakkında Valve’dan Açıklama!

CS 2, @CounterStrike Twitter hesabından yapılan paylaşım ile Valve uzun süre sonra oyunlarının profesyonel sahnesine el attı. 2025 yılında başlayacağını duyurdukları değişimlerin daha sonradan ayrıntılarıyla açıklanacağını söyleyen Valve değişikliklerin konu başlıklarını yayınladıkları yazı ile duyurdu. Yazı yeni olduğu için şuanlık sadece İngilizce olarak yayınlanmış olsa da 5mid ekibi olarak yazıyı sizler için çevirdik.

CS 2 | Yazının Orjinal Hali:

Counter-Strike is at its best when teams compete on a level playing field and when ability is the only limit to their success.

Over the past few years, we’ve seen professional Counter-Strike drift away from that ideal. The ecosystem has become gradually less open, with access to the highest levels of competition increasingly gated by business relationships.

We think that Counter-Strike should be an open sport. So we’re going to add new requirements to running large-scale competitive events. The finer details are still in progress, but here are the broad strokes:

  • Tournament organizers will no longer have unique business relationships or other conflicts of interest with teams that participate in their events.
  • Invitations to all tournaments will use our ranking system (detailed here), or otherwise be determined by open qualifiers.
  • Any compensation for participating teams—prize pool or otherwise—will be made public and will be driven by objective criteria that can be inspected by the community.

Since tournament organizers have existing long term commitments, these requirements will take effect as of 2025. There will be some rough edges to the transition, but we’re committed to the long-term health of Counter-Strike as a sport and are looking forward to its bright and open future.

Yazının Türkçeye Çevirmiş Olduğumuz Hali: (Bazı yanlışlıklar olabilir.)

Counter-Strike, takımların başarılarının sadece yetenekleriyle sınırlı olduğu bir düzlemde rekabet ettiği ve adil bir spor olmalıdır. Ancak son yıllarda, profesyonel Counter-Strike dünyası bu idealden uzaklaşmıştır. Rekabetçi ekosistem giderek daha kapalı hale gelmiş ve en üst düzey yarışmalara katılım, iş ilişkileriyle bağlantılı hale gelmiştir.

Bu nedenle, büyük ölçekli rekabetçi etkinliklerin düzenlenmesine yeni gereklilikler ekleniyor. Detaylar henüz tam olarak netleşmemiş olsa da ana hatları şöyle:

  • Turnuva düzenleyenler, etkinliklerine katılan takımlarla özel iş ilişkileri veya çıkar çatışmaları olamayacak.

 

  • Tüm turnuvalara katılım, önerilen sıralama sistemine göre olacak veya açık elemelerle belirlenecek.

 

  • Katılım için takımlara yapılan her türlü ödeme – ödül havuzları ve benzerleri – topluluk tarafından incelenebilir ve objektif kriterlere dayandırılacak şekilde açıklanacak.
    Bu gereklilikler, mevcut uzun vadeli taahhütler nedeniyle 2025 yılında yürürlüğe girecek. Geçiş sürecinde bazı zorluklar yaşanabilir, ancak Counter-Strike’ın uzun vadeli sağlığı için kararlı bir şekilde ilerleniyor ve açık ve parlak bir gelecek için heyecan duyuluyor.

Valve, Counter-Strike 2 İçin Ekipman İade Sistemi Duyurdu!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir