Counter-Strike: Global Offensive mix

ESL Pro League Season 17 Şampiyonu FaZe

22 Şubat’ta başlayan ESL Pro League Season 17 ‘nin kazanını FaZe oldu. Finalde Rus merkezli organizasyon Cloud9‘nı 3-1 yenerek şampiyon olan FaZe 200.000$ ödülü kasasına koydu. Seride toplam 85 skor alan broky ve 1.28 reyting ile oynayan ropz şampiyonluğun mimarları oldu. Ayrıca FaZe son 3 maçtır kaybettiği rakibinin serisine son verdi.

FaZe’in Final Yolculuğu

C grubunda yer alan FaZe ESL Pro League Season 17 yolculuğuna ilk olarak Dünya 91 numarası Rooster galibiyeti ile başladı. iki haritayı rahat kazanan FaZe 2-0 ile bir sonraki turda Dünya 16 numarası Ninjas in Pyjamas ekibi ile karşılaştı. Yine rahat bir karşılaşma geçiren FaZe 2-0 kazanarak grup finalinde Vitality‘nin rakibi oldu. Grup finaline kalması ile gruptan çıkmayı garantileyen FaZe rakibine 2-0 kaybetti.

Playoff mücadelesine Brezilya ekibi Furia maçıyla başlayan FaZe rakibini 2-0 ile geçti. Bir sonraki turda Rus ekibi FORZE karşısında zorlansa da turu 2-1 ile geçmeyi başaran FaZe yarı finalde NAVI‘nin rakibi oldu. 1-0 geriye düşen FaZe maçı 2-1 kazanarak büyük finalde Cloud9‘nın rakibi oldu.

Cloud9’ın Final Yolculuğu

Cloud9 temsilcimiz Eternal Fire ile birlikte A grubunda yer aldı. ESL Pro League Season 17 açılış maçında Amerikan ekibi Evil Geniuses‘i 2-0 yenerek başlayan Cloud9 sonraki turda Dünya 1 numarası G2 ile eşleşti. Temsilcimiz EF‘yi eleyerek gelen G2, Cloud9 karşısında varlık gösteremedi ve 2-0 kaybetti. Grup finalinde son Major şampiyonu Outsiders ile eşleşen Cloud9 zevkli geçen seride 2-1 gülen tarafı oldu ve playofflara adını yazdırdı.

Playoff mücadelesine Dünya 14 numarası MOUZ ile başlayan Cloud9 1-0 geriye düştüğü seriyi 2-1 kazanarak yarı finalde ENCE ekibine rakip oldu. Dünya 20 numarasının peri masalına son veren Cloud9 yine 1-0 geriye düştüğü maçı 2-1 kazanarak adını finale yazdırdı.

Cloud9 – FaZe

Büyük final öncesi harita seçimlerine Cloud9 başladı. Overpass ve Mirage tercihinde bulunan Cloud9‘a FaZe tarafından Inferno ve Ancient tercihleri geldi. Karar haritası ise Anubis oldu.

1.Harita – Overpass

FaZe iyi başladığı haritada 1-5 öne geçti fakat devamında 5 skorluk Cloud9 serisine engel olamadı ve skor 6-5’e kadar geldi. İlk yarıya 8-7 üstün giren FaZe ikinci yarıda üstünlüğü aldı ve haritayı 16-13 kazanarak büyük finalde 1-0 öne geçti. HObbit‘in aldığı 26 skor Cloud9‘nın haritası kazanmasına yetmezken Danimarkalı oyuncu rain aldığı 24 skor ile FaZe adına öne çıkan oyuncu oldu.

2.Harita – Inferno 

Rakibin haritasını kazanarak seriye başlayan FaZe kendi haritasında fırtına gibi bir başlangıç yaptı. Art arda 9 skor alan FaZe kendi haritasında 9-0’ı buldu. Haritanın ilk yarısını 11-4 önde kapatan FaZe ikinci yarıda hata yapmadı ve haritayı 16-9 kazanarak büyük finalde durumu 2-0’a getirdi. Yine haritanın en çok skor alan Cloud9 oyuncusu Ax1Le olsa da kazanmaya yetmedi. FaZe adına broky aldığı 24 skorla ön plana çıktı.

3.Harita – Mirage 

Cloud9 kendi haritasında tamam ya da devam maçına çıktı. İlk yarı karşılıklı alınan roundlar sonunda 8-7 FaZe üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıda rakibine sadece 3 round veren Cloud9 serinin 3. haritasını 16-11 kazanarak şansını bir harita daha uzatmış oldu. Serinin ilk iki maçında olduğu gibi yine en skorer oyuncu kaybeden takımdan çıktı. broky‘nin aldığı 25 skor FaZe‘in  haritayı kazanması için yetmedi. Cloud9 oyuncusu sh1ro aldığı 22 skorla takımının yıldızı oldu.

4.Harita – Ancient

Şampiyonluktan 1 adım uzakta olan FaZe kendi haritasında karşılıklı alıp verilen roundlar ile başladı. 8-7 önde kapattığı ilk yarının devamında 5 roundluk seri ile skoru 13-7’ye kadar getirdi. Cloud9 4 round alıp skoru 13-11’e kadar getirse de seriye tutunamadı ve haritayı 16-11 kaybetti. FaZe bu sonuçla birlikte seriyi 3-1 kapatıp kupayı almak için sahneye çıktı. Twistzz son haritada aldığı 24 skor ile haritanın yıldızı oldu.

Counter-Strike 2 Çıkış Tarihi ve CS2 Hakkında Merak Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir