mix VALORANT

FUT Esports Kazandı, Sıra BBL Esports’ta

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi, 2. hafta maçlarıyla devam ediyor. Dün oynanan 2. hafta açılış maçında temsilcimiz FUT Esports, namağlup rakibi Team Vitality‘nin serisine son verdi ve rakibini 2-0 yenerek 3. maçında 2. galibiyetini aldı. Sırada bugün Natus Vincere karşısına çıkacak olan bir diğer temsilcimiz BBL Esports var.

VCT: EMEA 2. Hafta 1. Gün

2. hafta açılış gününde önce ekranlarda Birlik Ligi takımlarından Papara SuperMassive – Fire Flux Esports maçı yayınlandı.

FUT Esports – Team Vitality

VRL Finals 2022‘nin rövanşı olacak olan karşılaşmada FUT Esports daha öncede olduğu gibi rakibini eli boş gönderdi. FUT Esports‘un kalesi olan Lotus‘taki muazzam performansının devamında Haven haritasındaki üstünlüğü ile seriyi 2-0 kapattı. Serinin MVP‘si AtaKaptan dün aldığı clutchlar ile izleyenleri büyüledi.

1.Harita – Lotus

Temsilcimiz tabancayı alarak 2-0 ile haritayı açsada ilk satın alma roundunu rakibe verdi. Devamında üst üste 3 round alan FUT‘ta bütün oyuncuların katkısı gözle görülür seviyedeydi. 3 roundluk seriye 2 round ile karşılık veren Team Vitality ilk yarıda kalan 4 roundu temsilcimize vermiş oldu. İlk yarıya 9-3 önde giren FUT Esports ikinci yarıda tabancı roundunu alarak skoru 11-3’e getirdi. İlk yarıda olduğu gibi ilk satın alma roundunu rakibine versede bu kaybettiği son round oldu ve serinin ilk haritası Lotus‘u 13-4 kazandı. Haritanın MVP‘si 20 skor, 1.63 reyting ile AtaKaptan oldu.

2. Harita – Haven

Serinin ikinci haritası, Team Vitality‘nin tercihi Haven haritası oldu. Vitality kendi haritasına tabanca roundunu alarak 2-0 ile başlasa da FUT Esports ilk satın alma roundunu rakibinden çaldı. Karşılıklı 1’er roundun alınması ardından Vitality kendi haritasında 2 round alarak skoru 5-2’ye getirdi. Devamında FUT üstünlüğü eline aldı ve kalan 5 roundu kazanarak ilk yarıya 7-5 önde girdi. İkinci yarıya tabancayı alarak başlayan ve skoru 9-5’e kadar getiren FUT yine satın alma roundunu rakibine verdi ve bu round ardından Vitality 5 roundluk seri yakaladı. Vitality kendi haritasında 10-9 öne geçsede FUT kalan 4 roundu alarak serinin ikinci haritasını 13-10’la kapattı. Bu sonuçla seriyide 2-0 kapatan temsilcimiz ligde 3. maçında 2. galibiyetini aldı.

VCT 2023: EMEA Ligi 1.Hafta 5.Gün BBL’in Sonuçları!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir