VCT 2023 Los Angeles FUT Maç Özeti ve FUT'un rakibi T1 mix VALORANT

FUT Esports’un VCT Champions Los Angeles Decider Rakibi Belli Oldu!

Temsilcimiz FUT Esports dün gece yarısında grubunun kazananlar maçını Evil Geniuses karşısında oynadı. Günün üçüncü maçı olması sebebiyle Türkiye saatiyle sabah 4-5 sularına kalan maçta temsilcimiz FUT Esports, rakibine 2-0 yenilerek Decider’a düştü. Decider’da kim ile karşılacağı ise bugün oynanacak olan FPX-T1 maçı ile belirlenecek. Temsilcimiz grubun açılış maçında T1’ı kolayca yenmişken FPX ile daha bir maç oynamadı. Ama FPX, EG’ye karşı iki haritada da 8 roundluk mağlubiyet almıştı. Başka bir değişle FPX, çok zayıf gözükmemişti.

Evil Geniuses – FUT Esports

Birinci Harita: Pearl | Evil Geniuses Tercihi

Evil Geniuses kendi tercihi olan haritada tabanca roundu açmasıyla beraber iki roundluk bir seri daha kazanarak haritayı 4-0 açtı. Temsilcimiz bir round ile karşılık vererek skoru 4-1 yaptı. EG tekrardan bir seri yakaladı ve skoru 9-1 yaptı. Kalan iki roundu temsilcimiz kazanmayı başardı ve haritanın ilk yarısı 9-3 bitti. Temsilcimiz ikinci yarıda tabanca roundunu kazanarak skoru 9-5 yaptı. Satın alma roundunda EG temsilcimizin serisini bitirdi ve skoru 10-5’e getirdi. FUT Esports satın alma rounduyla cevap vermeyi başararak skoru 10-7 yaptı. EG bir round ile cevap verdi ve skor 11-7 oldu. Temsilcimiz 5 roundluk bir seriyle cevap vererek harita puanına ulaşan ilk taraf oldu ama EG son roundu aldı ve harita ikinci yarıda da 12-12 biterek uzatmalara gitti.

Uzatmalarının ilk roundunu EG kazandı ve skor 13-12 oldu. FUT, sonraki roundu kazanarak skoru 13-13 yaptı ve haritayı bir kez daha uzattı. EG ikinci uzatmanın iki roundunuda kazanarak 15-13 skoru ile haritayı kazandı.

VALORANT VCT Champions EG vs FUT
VALORANT VCT Champions EG vs FUT | Pearl

 

İkinci Harita: Bind | FUT Esports Tercihi

EG, rakibinin tercihinde tabanca roundunu kazandı ve üzerine 4 roundluk bir seride koydu; böylece haritayı 6-0 açmayı başardı. FUT Esports’da inanılmaz bir comeback ile aynı seriyi kalamayı başardı ve haritanın ilk yarısı 6-6 bitti. FUT Esports ikinci yarıda da tabanca roundunu kazandı ve fakat Evil Geniuses sonraki roundu kazanmasına izin vermeyerek skoru 7-7’de eşitledi. Ardından EG 4 roundluk bir seriyle skoru 11-7’e kadar getirdi. Temsilcimiz iki roundluk bir seriyle yine comback atmaya çalıştıysada, bu sefer olmadı. EG sonraki iki roundu kazanarak haritayı 13-9 skoru ile kazandı. Böylece Evil Geniuses turnuvanın play-off’larına çıkarken temsilcimiz FUT Esports’u ise Decider’a yani Lower Bracket’a yolladı.

VALORANT VCT Champions EG vs FUT
VALORANT VCT Champions EG vs FUT | Bind

 

Peki FUT’un rakibi kim ? Fun Plus Phoenix – T1

FUT Esports’un rakibi bu karşılaşmanın sonucunda belirlenecekti. T1 seriyi kazanarak turnuvada kalmayı başardı ve FUT Esports ile grupdan çıkma maçında eşleşti.

Birinci Harita: Lotus | Fun Plus Phoenix Tercihi

T1, rakibinin tercihinde onları yenmeyi başardı. FPX, haritada klasik kompozisyon yerine Geekoyu tercih etti. Tabanca roundunu alan T1 haritayı 0-2 açmayı başardı FPX bunun karşılığında 3 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skor 3-2 oldu. T1 iki roundluk bir seriyle karsılık vererek skoru 3-4 yaptı. FPX 4 roundluk bir seriyle karsılık vererek skoru 7-4 yaptı, son roundu T1nin almasıyla ilk yarı 7-5 bitti.

FPX ikinci yarının tabanca roundunu alarak skoru 9-5’e getirdi. T1, 7 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 9-12 yaptı. FPX 1 round ile cevap versede T1 haritayı 10-13 skorunda kapatarak seride 1-0 öne geçti.

VALORANT VCT Champions FPX vs T1
VALORANT VCT Champions FPX vs T1 | Lotus

 

İkinci Harita: Bind | T1 Tercihi

T1, kendi harita tercihlerinde haritanın ilk yarısı boyunca rakibine oyun oynatmayarak ilk yarıyı 3-9 kapattı. İkinci yarıda ise T1 yine tabanca roundunu kazandı fakat FPX, force ile onları durdurmayı başardı ve 3 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 7-10 yaptı. T1 sonraki 3 roundu da alarak haritayı 7-13 skoru ile kapattı. Maçı sunan sunuculara göre; T1 bu seriyi iyi geçse de FUT Esports karşısında rahat olmayacaklar ve FUT’un kazanma şansı daha yüksek olcak.

VALORANT VCT Champions FPX vs T1
VALORANT VCT Champions FPX vs T1 | Bind

 

Temsilcimiz FUT Esports’a T1 ile oynayacağı gruptan çıkma maçında başarılar dileriz!

BBL Esports VCT 2023 Sezonunu Kapattı!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir