VCT:EMEA mix VALORANT

FUT Esports’un VCT:EMEA Ligi 7.Hafta Maç Özeti!

VCT 2023: EMEA Ligi 7. Hafta 2. Gün, FUT Esports – Natus Vincere karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi Yedinci Hafta maçlarıyla devam ediyor. Günün ilk serisinde lige iyi başlayıp ardından tökezleyen temsilcimiz FUT Esports ligde play-off’ları neredeyse garantilemiş olan Natus Vincere ile karşılaştı. VCT: EMEA Ligi’nde play-off garantisi için bu maç önemliydi. Günün ikinci serisinde ise namağlup FNATIC ile ligde şuana kadar istediğini bulamayan Karmine Corp karşılaştı. Karşılaşma biraz tek teraflı sürdü.

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi 7.Hafta 2.Gün Sonuçları:

Natus Vincere – FUT Esports

Türkiye’nin en iyi düelist oyuncuları denince akla gelen qw1 ve cNed’in uzun süredir beklenen karşılaşmasında kazanan taraf cNed ve takımı NAVI oldu. Haritalarda iki takımda oyundan düşmesede FUT Esports’un bu günlerdeki kalelerinden olan Lotus’da saldıran tarafta istediği oynayamaması haritayı kaybettirirken rakibinin tercihi Pearl’de harita iki taraf tarafından da kazanılabilirken bazı küçük hatalar sonucu FUT Esports ikinci haritayıda kaybetti ve NAVI bu şekilde seriyi kazandı.

1.Harita: Lotus | FUT Esports Tercihi

VCT:EMEA | NAVI vs FUT
VCT:EMEA | NAVI vs FUT | Lotus

 

Natus Vincere rakibinin tercihi olan haritada tabanca roundunu aldı ve seriyi 2-0 açtı. FUT Esports ilk satın alma roundunu kazanarak durumu 2-1’e getirsede NAVI 5 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skor 7-1’e geldi. Ardından temsilcimiz ikinci roundunu MOJJ’un 1v3’lük clutch’ı ile aldı ve skor 7-2 oldu. NAVI’nin iki roundluk bir seriyle cevap vermesinin üzerine temsilcimiziz ilk yarının son roundunu kazanmasıyla ilk yarı 9-3 ile NAVI’nin lehine bitti. 3 Round Lotus saldırı tarafı için çok az olmasada biraz eksikti.

İkinci yarıya geçildiğinde FUT Esports tabanca roundunu kazandı ve skoru 9-5 yaptı. NAVI satın alma rodunu kazanarak 10-5’e geldi. FUT Esports, kendi satın alma roundunda cevap versede sonraki iki roundu kaybetti ve skor 12-6 oldu. Böylece, Natus Vincere harita rounduna ulaşan ilk taraf oldu. FUT Esports 3 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 12-9’a getirdi ve haritaya tutunmaya çalıştıysada NAVI son roundunu alarak haritayı kapatmayı bildi.

 

 

2.Harita: Lotus | Natus Vincere Tercihi

VCT:EMEA | NAVI vs FUT
VCT:EMEA | NAVI vs FUT | Pearl

 

FUT Esports rakibinin tercihinde qw1’nin 1v4’ü kazanması ile tabanca roundunu kazandı ve haritayı 0-2 açtı. Natus Vincere 3 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 3-2’ye getirdi. Temsilcimiz bir roundla cevap versede skor maalesefki ilk haritayla aynı oldu ve ilk yarı 9-3 NAVI lehine sonuçlandı. İkinci yarıda tabanca roundunu yine temsilcimiz kazandı üzerine de bonus roundu ekleyerek skor 9-6’ya getirdi. NAVI 1 round ile cevap verdi ve skor 10-6 oldu. Temsilcimiz 4 roundluk bir seri daha kazanarak skoru 10-10’a getirerek eşitledi. Ardından 1-1 şeklinde round takasları oldu ve skor 11-11 olsada NAVI son iki roundu arka arkaya alarak haritayı 13-11 seriyi ise 2-0 kapatmayı başardı. Seri boyunca temsilcimiz FUT Esports’un bir kaç kez ecolara round kaybettiğini de eklemek gerekiyor.

 

 

 

FUT Esports Oyuncularının Maç Sonu Açıklamalarını Sizler İçin Derledik:

Temsilcimiz cNed’in maç sonund attığı Tweet ise:

Karmine Corp – FNATIC

Ligin başlarında bir oyuncularının takımdan ayrılması sebebiyle asistan koçları “ZE1SH” ile uzun süredir oynayan Karmine Corp’un FNATIC karşısında Haven haritasında varlık gösteremediği, kendi tercihleri olan Lotus’da ise FNATIC’den ekstra oyunlar gelmeseydi haritayı alacakları bir seriydi. Ama serinin sonunda favori olan FNATIC seriyi 0-2 ile kapatarak namağlup ünvanını korumayı başardı.

1.Harita: Haven | FNATIC Tercihi

VCT:EMEA | FNC vs KC
VCT:EMEA | FNC vs KC | Haven

 

Kendi tercihinde tabanca roundunu alan FNATIC haritayı 2-0 açmayı başardı. Ardından ilk satın alma roundunu kazanan Karmine Corp skoru 2-1’e getirdi. FNATIC iki roundluk bir seriyle cevap verek skoru 4-1 yaptı. Sonraki roundda XMS ve Nivera ikilisi 4v2 durumunda roundu kazanarak skoru 4-2 yaptı. Bu, haritadaki son roundlarıydı. FNATIC 9 roundluk bir seriyle haritayı 13-2 kapattı. Skorla ilgili FNATIC sosyal medyası “Poligon” görselli bir paylaşımda bulunarak Trash Talk’da bulundu.

 

 

 

2.Harita: Lotus | Karmine Corp Tercihi

VCT:EMEA | FNC vs KC
VCT:EMEA | FNC vs KC | Lotus

 

FNATIC rakibinin tercihinde tabanca roundunu kazanarak haritayı 2-0 açtı. Karmine Corp ilk satın alma roundlarıyla beraber 3 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 2-3 yaptı. FNATIC’de 3 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skor 5-3 oldu. Karmine Corp bu noktada mola hakkını kullandı ve moladan döndüğünde 1 roundla cevap vererek skoru 5-4 yaptı. FNATIC sonraki roundu alsada Karmine Corp 2 roundluk bir seriyle cevap verdi ve ilk yarı 6-6 bitti. Skor her ne kadar eşit gözüksede Lotus’da saldıran tarafta 6 round alan FNATIC bu skorda avantajlı olan taraftı.

İkinci yarıda Karmine Corp tabanca roundunu alarak skoru 6-8 yaptı. FNATIC ilk satın alma rodunu kazanarak skoru 7-8’e getirdi. Karmine Corp sonraki roundda cevap vererek skoru 7-9 yaptı. FNATIC bu noktada mola hakkını kullandı. Moladan döndüğümüzde ise 5 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 12-9’a getirdi ve harita rounduna ulaştı. Karmine Corp bir round ile cevap versede FNATIC haritayı 13-10 skoru ile kapatarak seriyi 2-0 kazandı. Bu sonuçla beraber Karmine Corp’un VCT:EMEA Play-off şansı kalmadı.

 

Tüm temsilcilerimize kalan maçlarda başarılar dileriz.

Diğer VALORANT Haberlerimiz

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir