mix VALORANT

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 3.Hafta Sonuçları

VCT Birlik Ligi 2023 3. Hafta 3. Gün seri özetleri ve maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

10 Takımın yer aldığı VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi üçüncü haftanın son günü tamamlandı. Bugün 2 karşılaşma oynandı; günün ilk serisinde Galakticos ve daha galibiyetle tanışamamış S2G Esports karşı karşıya gelirken, günün ikinci serisinde Fire Flux ve Galatasaray Espor karşı karşıya geldi. Oynanan karşılaşmaların maç sonuçlarına ve istatistiklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2023 3. Hafta 3. Gün Sonuçları:

Galakticos – S2G Esports

Galibiyet ile tanışamamış olan S2G Esports ile kendisini negatif averajdan çıkarıp play-off potasına atmaya çalışan Galakticos’un karşılaştığı bu seride ilk harita Galakticos’un tercihi olan Haven‘dı. S2G Esports rakibinin haritası olan Haven’ı uzatmalara götürerek kazandı ve seride 1-0 öne geçti. S2G’nin tercihi olan ikinci harita ise Ascent‘di. FF karşısında oynadığı Ascent’de de iyi bir performans gösteren S2G Ascent haritasını kazandı ve seriyide 2-0 ile kapatmayı başardı.

 

1.Harita = Haven

Tabanca roundunu kazanan Galakticos haritaya ilk iki roundu alarak başladıktan sonra bonus roundu S2G’ye kaybetti ve harita 2-1 ile başladı. Ardından gelen iki rounduda kazanan Galakticos durumu 4-1‘e getirdi. S2G ise seriden kopmamak için burada açıldı. 6 roundluk bir seriyle durumu 4-7 yaptı. Bu serideki 5.round olan yani haritanın 10. rounduna parantez açmak gerekiyor. Seri boyunca devleşen eski Surreal oyuncusu RieNs 3 fraglik B savunması ile bu roundda devleşti. Son roundu Galakticos’un kazanması ile ilk yarı 7-5 bitti.

Her ne kadar son roundu Galakticos kazanarak seriyi bozsada S2G durmak bilmedi. İkinci yarıdaki tabanca roundunu ve sonraki roundu kazanarak durumu 9-5‘e getirdi. Galakticos silahlarını aldığı 15.roundda cevap vermeye başlayarak 15. ve 16. roundları almayı başardı; böylece durumu 9-7 yaptı. S2G bu seriye 2-0’lık bir seriyle cevap vererek skoru 11-7‘ye getirdi.

Galakticos 4-0’lık bir seriyle cevap vererek haritaya tutundu ve skoru 11-11‘e getirerek eşitledi. S2G seriyi bozdu ve harita puanına ulaşan ilk taraf oldu fakat  Galakticos haritanın bitmesine izin vermeyerek 24.roundu kazandı ve harita uzatmalara gitti.

S2G uzatmalarda rakibine oyun oynatmadan iki uzatma roundunu da kazandı ve haritayı 14-12 kapatarak seride 1-0 öne geçti.

Haven | S2G vs GAL
Haven | S2G vs GAL

2.Harita = Ascent

Seridede öne geçmiş olan S2G Esports, kendi seçtikleri haritaya geçtiklerinde daha rahat dolayısıyla daha iyi oynamaya başladı. Tabanca roundunu ve sonraki roundu kazanmayı başaran S2G haritayı 2-0 ile açmayı başardı. Ardından Galakticos silah rounduyla beraber 2 roundluk bir seriyle cevap verdi ve durumu 2-2‘ye getirdi. Sonrasında al ver ile Galakticos 1 S2G Esports 1 round kazandı ve durum 3-3‘e geldi.


S2G Esports 7. Round’a gelindiğinde ise S2G B Side’ı hızlıca alarak roundu erkenden kazandı ve Galakticos 3 oyuncu ile save kararı aldı. 8.Round’da ise SturNN, B Main’e agresif bir oyun denerken yakalandı ve S2G bu şekilde side’a girdi. Kayıkhane’de oynayan Lanky 3 vurarak roundu takımına geri getirmeye çalışsada yetmedi ve S2G 8.Roundu da alarak durumu 5-3‘e getirdi. Galakticos’un parası olmadığı için S2G 9. Round’u kolayca aldı ve durum 6-3 oldu. Galakticos’dan 2-0’lık bir seri gelirken ilk yarının son roundunu da S2G’nin kazanamasıyla ilk yarı 7-5 bitti.


İkinci yarının tabanca roundunu S2G kazandı. Arından gelen roundda ise bir süredir bekleneni veremeyen Russz 4 vurarak roundu takımına getirdi ve durum 9-5 oldu. Ardından gelen 2 rounduda S2G kazandı ve durumu 11-5‘e getirdi. Sonraki 2 roundda karşılıklı değişimler oldu. Galakticos 2-0’lık bir seriyle haritaya tutunmaya çalışarak durumu 12-8‘e getirdi. Ama S2G 21.Roundda haritayı kapatarak seriyi 2-0 bitirdi. Russz ve REAZY serinin çok konuşulan isimleri oldu.

Ascent | S2G vs GALA
Ascent | S2G vs GAL

 

Fire Flux vs Galatasaray Espor

Galibiyet ile tanışmamış olan Galatasaray Espor ve TBG’ye kaybettiği maç ile namağlup ünvanını kaybeden Fire Flux arasındaki bu maçta pek bir süpriz yaşanmadı. Seri, Galatasaray’ın tercihi olan Ascent haritasında başlarken Fire Flux’ın tercihi olan ikinci harita Fracture‘dı. Fire Flux seriyi 2-0 kazanmayı başardı.

1.Harita = Ascent

Galatasaray tabanca roundunu alarak haritayı 2-0 açsada FF’in cevabı gecikmedi ve bonus roundu alarak durumu 2-1‘e getirdi. GS 4. ve 5.roundları alarak durumu 4-1‘e getirdi ama bu roundlar uzun bir süre alıcakları son roundlardı. FF 7 roundluk bir seriyle ilk yarıyı 4-8 önde kapattı.

İkinci yarının tabanca roundunu alan FF serisini 9 roundluk bir seriye çıkaratak durumu 4-10‘a getirdi. Galatasaray 9 Round sonra ilk roundunu alarak durumu 5-10 yaptı. Fire Flux 3 roundluk bir seri yakaladı ve haritayı 5-13 kapatmayı başardı.

Ascent | FF vs GS
Ascent | FF vs GS

2.Harita = Fracture

Galatasaray rakibinin haritasında tabanca roundunu almayı başarsada Fire Flux eco olarak ikinci roundu kazanmayı başardı ve durum 1-1’e geldi. Ardından Fire Flux 3 roundluk bir seri yakalayarak durumu 1-4‘e getirdi. Galatasaray Espor iki roundlık bir seriyle cevap vererek durumu 3-4 yapmayı başardı. Bu seri Galatasaray’ın son rounduydu. Fire Flux 9 roundluk durdurulamayan bir seri yakaladı ve haritayı 3-13 seriyi ise 2-0 kapatmayı başardı.

Galatasaray Espor son maçlarında kötü bir performans sergilemelerine rağmen yeni transferleri olan Celasun’u neden oynatmadıkları ise akıldakı sorulardandı.

Fracture | FF vs GS
Fracture | FF vs GS

3.Hafta sonunda oluşan puan durumu ise şu şekilde:

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 3.Hafta’daki diğer günlerin özetleri için:

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 3. Hafta 1. Gün Sonuçları

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 3. Hafta 2. Gün Sonuçları

 

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir