VCT EMEA League 2023 Şampiyonu: Team Liquid mix VALORANT

VCT EMEA League 2023 Şampiyonu: Team Liquid

VALORANT Champions Tour 2023 : EMEA Ligi Fnatic ile Team Liquid arasında oynanan final maçı ile tamamlandı. Temsilcimiz Alfajer’in takımı Fnatic’i 3-1 mağlup eden Team Liquid VCT 2023 : EMEA Ligi şampiyonu oldu. Bu sonuçla birlikte EMEA’da 2 kez şampiyon olan ilk ve tek takım Team Liquid oldu. Haberimizden Team Liquid – Fnatic karşılaşmasının maç özetine ulaşabilirsiniz.

VCT 2023 : EMEA Ligi Play-Off Ağacı ve Maç Sonuçları

Takımların Final Yolu 

VALORANT Champions Tour 2023 : EMEA Liginin son maçı Fnatic ile Team Liquid arasında oynandı. Oynanan maçı 3-1 kazanan Team Liquid VCT 2023 : EMEA Ligi şampiyonu oldu.

Normal lig sezonunu mağlubiyet yaşamadan 1. sırada bitiren Fnatic, play-off aşamasına kazananlar grubu yarı final aşamasından başlamıştı. Yarı finalde FUT Esports’u 2-1 mağlup eden Fnatic kazananlar grubu finaline yükselmişti. Kazananlar grubu finalinde Team Liquid ile eşleşen Fnatic rakibini 2-0 yenerek Büyük Final’de mücadele edecek iki takımdan biri olmuştu.

Normal lig sezonunu 3. sırada bitiren Team Liquid, kazananlar grubu çeyrek final aşamasında Team Vitality ekibini 2-1 mağlup ederek kendini yarı final aşamasına attı. Yarı finalde NAVI ekibini 2-0 ile geçen Team Liquid kazananlar grubu finalinde Fnatic’in rakibi oldu. Finali 2-0 kaybeden Team Liquid kaybedenler grubu final aşamasına düştü. Kaybedenler Grubu finalinde FUT Esports’u 3-0 ile geçen Team Liquid, büyük finalde Fnatic’in rakibi oldu. Büyük finalde Fnatic’i 3-1 yenen Team Liquid kupayı hanesine kazandırdı.

TEAM LIQUID | 3 – 1 | FNATIC

LOTUS

Serinin ilk haritası Fnatic ekibinin seçimi olan LOTUS haritasında oynandı. Haritanın ilk yarısını Fnatic 8-4 önde kapattı. İkinci yarıda ve haritanın genelinde Alfajer’in etkili oyunuyla haritayı 13-11 kazanan Fnatic seride 1-0 öne geçti.

ASCENT

Serinin ikinci haritası Team Liquid’in seçimi olan ASCENT haritasında oynandı. İlk yarıyı 8-4 önde kapatan Team Liquid, ikinci yarıda Fnatic’in serisine engel olamadı ve maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda hem saldırı hem de savunma aşamasında Fnatic’e üstünlük kuran Team Liquid haritayı 14-12 kazanarak seride durumu 1-1 yaptı.

HAVEN

Fnatic ekibi ikinci harita tercihini HAVEN haritasından yana kullandı. Kendi haritasında etkili bir performans gösteremeyen Fnatic, ilk yarıyı 8-4 haritayı ise 13-6 kaybetti ve seride 2-1 geriye düştü.

FRACTURE

Seride 2-1 önde olan Team Liquid ikinci harita tercihini FRACTURE haritasından yana kullandı. Kendi seçtiği haritanın ilk yarısını 8-4 önde kapatan Team Liquid, ikinci yarıda 11-10 geriye düşmesine rağmen iyi toparladı ve haritadan 13-11 galibiyet ile ayrıldı. Bu sonuçla birlikte seriyi 3-1 kazanan Team Liquid şampiyon oldu.

İstanbul’un Fethi: Tarihin Büyüleyici Oyunları

FUT Esports – Team Vitality | Masters Tokyo Bilet Maçı Özeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir