mix VALORANT

VCT Game Changers EMEA LCQ Sonuçları!

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 4 maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VCT Game Changers EMEA elemelerinde Last Chance Qualifier aşaması tamamlandı.  BO3 (best of three) şeklinde oynanan maçların Türk takımları ve Türk oyunculara sahip takımlar için sonuçlar şu şekilde:

LCQ Quarterfinals

Turgutlu Belediyesi Esports Ladies 0 – 2 EXCEL GC

Ascent: İlk yarıyı 7-5 önde bitiren TES Ladies, ikinci yarıda rakibinin güçlü oyununa panzehir üretemedi ve haritada 13-8 geride kalarak seride geriye düştü.

Lotus: Temsilcimiz için tamam mı devam mı haritası oluyor Lotus. Aynı günde ikinci eşleşmeye çıkmanın da etkisi olacak ki, işler pek de istenildiği gibi gitmiyor ve EXCEL GC 13-6 önde bitirdiği haritayla adını LCQ yarı finallerine yazdırıyor.

FUT Jeff 1 – 2 Karmine Corp GC

Haven: FUT Jeff, 3-9 geride bitirdiği ilk yarının ardından iyi bir reaksiyon vererek maça ortak oldu. Maçın sonunda durumu 11-12’ye getirmiş olsa da bu geri dönüşü tamamlayamadı. Karmine Corp GC 13-11 kazanarak seride öne geçti.

Split: FUT Jeff, ilk maçı unutturmak istercesine bir oyun sergileyerek başladığı ilk yarıyı 9-3 önde kapattı ve haritayı 13-8 ile geçti. Seride durum 1-1.

Pearl: İki takımın da bu turu istediği çok belli oluyor. Kafa kafaya giden ilk yarının skoru 6-6. Temsilcimiz tabanca roundunu da alarak öne geçse de rakip güçlü bir savunmayla durumu 8-12’ye kadar getiriyor. Ancak bir an bile konsantrasyonunu kaybetmeyen temsilcimiz geriden gelerek turu uzatmalara götürmeyi başarıyor. Uzatmalar temsilcimiz adına pek de istediği gibi geçmiyor ve Karmine Corp GC adını LCQ yarı finallerine yazdırıyor.

Pcific Luie 0 – 2 FOKUS Sakura

Icebox: Pcific Luie karşısında kusursuza yakın bir ilk yarı geçiren rainssa’lı FOKUS Sakura ilk yarıyı 12-0 önde kapattı. Temsilcimiz ikinci yarıda 3 round alabilse de bu yeterli olmadı ve 13-3 kaybederek seride geriye düştü.

Haven: İlk haritayı ve günün 4. haritası olduğunu da hesaba katarsak temsilcimizin kötü olmayan bir ilk yarı geçirerek devreye 7-5 geride girdiğini söyleyebiliriz. Ancak sonrasında hata yapmayan FOKUS Sakura bu haritayı da 13-5 ile geçerek adını LCQ yarı finallerine yazdırıyor.

DenizBank Istanbul Wildcats 0 – 2 Alliance Coven

Haven: İlk yarıyısı 4-8  biten haritanın ikinci yarısında da işler farklı gitmeyince Wildcats haritayı 4-13 kaybetti ve seride geriye düştü.

Icebox: Diğer temsilcilerimizin başına gelenler Wildcats için de farklı olmuyor. Yorgunluğun da etkisiyle olacak ki ilk yarısını 7-5 geride kapattığı haritada rakibin güçlü savunması aşılamıyor ve 7-13 ile turnuvaya veda eden taraf temsilcimiz oluyor.

LCQ Semifinals

FOKUS Sakura 0 – 2 Karmine Corp GC

Ascent: Temsilcimiz rainssa‘nın yer aldığı FOKUS Sakura takımı, 8-4 önde bitirdiği ilk yarıdan sonra Karmine Corp GC güçlü savunma oyunuyla haritayı 13-10 kazanmayı başardı ve seride öne geçti.

Icebox: İlk haritadaki geri dönüşün verdiği ivmeyle rüzgarı arkasına alan Karmine Corp GC ikinci haritaya çok iyi başladı. 11 round aldığı ilk yarının ardından haritayı 13-3 kazanan Karmine Corp GC adını Stage 1‘e yazdırıyor. Temsilcimizin takımının kaybedenler finalinde son bir şansı daha olacak.

LCQ Lower Final

FOKUS Sakura 2 – 0 EXCEL GC

Icebox: 6-6 eşitlikle geçilen ilk yarının ardından saldıranlar tarafına geçen FOKUS Sakura haritayı 13-8 kazanmayı başardı ve seride öne geçti.

Haven: İlk üç roundu rakibine kaptırmasına rağmen oyundan düşmeyen ve güçlü bir oyun ortaya koyan rainssa’lı FOKUS Sakura 13-6 kazanıyor ve adını Stage 1 grup aşamasına yazdırıyor. Temsilcimize EMEA‘da başarılar dileriz.

VCT Game Changers EMEA Qualifier‘ın sonunda 5 temsilcimiz Group Stage’e kalmaya hak kazandı. Özel davetle grup aşamalarına katılan NAVI Celestials ile birlikte EMEA’da 20 Türk oyuncu yer alıyor olacak. Grup aşaması, 24 Nisan’da başlayacak ve 10 Mayıs’a kadar sürecek. Ana etkinlikte yer alan tüm temsilcilerimizi tebrik eder, turnuvanın devamında başarılar dileriz.

 

Game Changers hakkında yaptığımız detaylı haberimize buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir