VCT LOCK//IN 2023 Bugün Başlıyor! BBL ve FUT Maçları Ne Zaman? mix VALORANT

VCT LOCK//IN 2023 Bugün Başlıyor! BBL ve FUT Maçları Ne Zaman?

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenecek VCT LOCK//IN 2023 bugün başlıyor.  Açılış karşılaşmasında KOI ve NRG karşı karşıya gelirken, temsilcimiz BBL Esports yarın DRX ile karşılaşacak. FUT Esports ise 23 Şubat’ta Rex Regum Qeon ile mücadele edecek.

Turnuvada Dünya’nın çevresinden 32 tane takım yarışacak, bunlar:

Amerika Kıtası Temsilcileri EMEA Temsilcileri PASİFİK Temsilcileri Çin Temsilcileri
100 Thieves BBL Esports 🇹🇷 DetonatioN FocusMe EDG
Cloud9 Fnatic DRX FPX
Evil Geniuses FUT Esports 🇹🇷 Gen.G
FURIA Giants Global Esports
KRÜ Esports Karmine Corp Paper Rex
Leviatán KOI Rex Regum Qeon
LOUD NAVI T1
MİBR Team Heretics Talon Esports
NRG Team Liquid Team Secret
SENTINELS Team Vitality ZETA Division

Takımların Kadrolarını ve geçmiş maç sonuçlarını incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

VCT LOCK//IN 2023 Formatı

Kura Ve Gruplar:

Kura ve gruplar hakkında RIOT’un yaptığı açıklama:

Geçmiş etkinliklerden gördüğümüz üzere taraftarlar farklı bölgelerden gelen takımların karşılaşmalarını istiyor. Bölgelerarası karşılaşmaların sayısını çoğaltabilmek adına LOCK//IN’de birinci turda farklı bölgelerden takımları eşleştiren ve ikinci turda da bunu olabildiğince sürdürmeye çalışan bir rasgele kura yöntemi kullandık.

Gruplar ise şu şekilde:

Takvim:

Turnuva, 13 Şubat tarihinde temsilcimiz BBL Esports’unda bulunduğu Alfa Grubu‘nun maçları ile başlayacak. Alfa Grubu’nun maçları 19 Şubat tarihinde bitecek. Bir grup bitene kadar diğer grup başlamayacak. Her maçın kaybedeni elenerek sona 2 takım kalana kadar Alfa Grubu devam edecek. Maçlar daha önceden yazdığımız gibi BO3 formatında oynanacak.

Ardından 22 Şubat tarihinde temsilcimiz FUT Esports’unda yer aldığı Omega Grubu‘nun maçları başlayacak. Burada da sona 2 takım kalana kadar mücadeleler devam edecek.  Grubun bitişi için Riot’un planladığı tarih ise 27 Şubat.

Görselleştirilmiş Takvim ise:

BBL Esports ve FUT Esports Ne Durumda?

Ülkemizde yaşanan deprem felaketleri sonrasında ikinci bir açıklamaya kadar tüm spor ve espor müsabakaları durmuş ulusal yas ilan edilmişti. Depremden bir gün önce yola çıkan BBL Esports tarafından “Takımımız VCT Sao Paulo’da ülkemizi temsil etmek üzere hafta başında Brezilya’ya ulaştı. Deprem bölgesinde yaşayan Hüseyin Kabişteke, Tugay Demirel ve ailelerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirmek isteriz. Kalbimiz ve dualarımız sizlerle, milletimizin başı sağ olsun” tweeti gelirken, FUT Esports’da yardım çalışmalarına tam destek verdiğini açıkladı.

 

Turnuvayı; İngilizce Twitch Linki , İngilizce Youtube Linki, Türkçe Twitch Linki adreslerinden izleyebilecekseniz.

Turnuvanın açılış karşılaşması KOI ve NRG arasında oynanacak. Temsilcimiz BBL Esports‘un ilk maçı ise 14 Şubat (yarın) tarihinde yani Turnuva’nın 2. Günü’nde Champions 2022 3’sü DRX karşısında olucak. DRX‘in bazı oyuncu değişikliklerine gittiğini de belirtmek gerekiyor.

Bir diğer temsilcimiz olan FUT Esports‘un ilk karşılaşması ise 23 Şubat tarihinde Pasifik temsilcilerinden Rex Regum Qeon karşısında olucak. RRQ‘nun sezona iyi başlamadığını da belirtmek gerekiyor.

Daha fazla bilgi için Riot’un makalesi: LOCK//IN: BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Temsilcilerimiz başta olmak üzere katılan tüm takımlara başarılar ve bol şans dileriz!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir