Taktik Savaşları

Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonası duyuruldu

Riot Games, Teamfight Tactics oyun modu için düzenleyeceği yeni Galaksiler Şampiyonası etkinliğini sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Riot Games yaptığı son Teamfight Tactics güncellemesi ile yepyeni şampiyonları, mekanikleri ve sinerjileri oyunculara sunmuştu. Bazı insanlar için yeni bir oyun, bazıları için ise Sihirdar Vadisi’nden sıkıldıkları zaman girdiği bir oyun modu görünümünde olan Teamfight Tactics, güncellemesi ile ilgileri üstüne tekrar topladı, yenilik ile kendi kitlesini genişletti. League of Legends bünyesinden ayrılıp Legends of Runeterra veya Valorant gibi görünmeye başladı. Çünkü kendine özgü sahip olduğu meta sistemi, çoklu kombo ve sinerjileri, oyunu sürekli takip edilmesi gereken bir duruma getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde Riot Games, bu büyük yeniliğinin ardından bir de turnuva düzenleyeceğini duyurdu. Her yıl ödüllendirme sistemini genişleten şirket bu turnuvanın ödül havuzunu ise 200 bin dolar olarak belirledi. Turnuvaya dünyanın tüm bölgelerinden 16 sporcu katılacak. Her bölge kendi içlerinde turnuva düzenleyecek. Bölge finallerine oyuncu seçilimi, toplam turnuva puanları göz önüne alınarak seçilecek. Alınan sonuçlara göre; Çin’den üç, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Doğu’nun ortak düzenleyeceği finalden üç, Kore, Amerika, Latin Amerika, Brezilya’dan ikişer ve son olarak Türkiye’den bir sporcu yarışacak.

tft

Riot Games TFT oyuncuları arasındaki rekabeti arttırmak, topluluğun gelişmesini ve büyümesini sağlamak amacıyla yeni adımlar atacağını duyurdu. Çeşitli espor organizasyon yöneticilerine TFT severlere üst düzey bir turnuva deneyimi yaşatmalarını sağlamak amacıyla TFT Topluluk Turnuvaları Rehberi yayınlayacaklarının da haberini verdi.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir