Fortnite

Vivid ikinci defa Fortnite Summer Skirmish’i kazandı

Epic Games

Fortnite Summer Skirmish’in 4. hafta ilk yarısının kazananı Vivid oldu.

Epic Games’in düzenlediği, toplam 8 hafta sürecek ve tamı tamına 8.000.000 dolar ödül dağıtılacak olan Fortnite Summer Skirmish’in bu haftaki kazananı Vivid oldu. Yarışmada Twitch, YouTube gibi platformlardan tanınan birçok isim bulunurken, aynı zamanda profesyonel Fortnite oyuncuları da yer aldı. Vivid bu galibiyetle beraber turnuvada ikinci defa kazanan ilk oyuncu oldu. İlk galibiyetini çiftler klasmanında takım arkadaşıyla beraber kazanan oyuncu ilk defa tekli maçlarda birinci olmayı başardı.

“Tahtta Kal” adı verilen bir puanlama sistemine göre oynanan maçlarda birinci +2 puan, ikinci ve üçüncü +1 puan, dört veya daha fazla skor alan +1 puan ve bir maçta alınan en fazla skoru alan +1 puan ve 50.000 dolar kazandı. Oynanan 6 maçta 2 galibiyet alıp toplamda 9 puan toplayarak birincilik ödülünün sahibi olan Vivid’in en yakın takipçisi ise 7 puanla Team Liquid takımından Poach oldu.

Friday Fortnite etkinliğini domine eden FaZe oyuncusu Tfue ise 2 puan toplayarak Turner ile yedinciliği paylaştı. Ninja, CouRage, Hamlinz gibi bilinen isimler ise sadece bir puan toplayabildiler. Bir başka Twitch yayıncısı olan Reverse2k ise “Tahtta Kal” formatı sayesinde bir maçta en çok skoru alarak ekstra 50.000 dolarlık ödülün sahibi oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir