League of Legends

Lissandra sonunda güncelleniyor!

Yaklaşık iki yıldır sadece profesyonel sahnede değil tekli dereceli karşılaşmalarında da kendisine çok az yer bulabilen Lissandra, geliştirici bloğunda yapılan açıklama göre güncelleniyor. 

Bir zamanlar hem orta koridorda hem de üst koridorda sıklıkla tercih edilen Lissandra, büyücü güncellemesinin ardından ciddi bir şekilde gözden düşmüştü. Üst koridora Işınlan kullanılmaya başladığı zamanlar double-AP kompozisyonlarının vazgeçilmezi olan şampiyon ne yazık ki şu anda oldukça kötü bir durumda. Yeni rünler ile işlevsiz bir pasife sahip olan Liss, genel olarak hasar çıkarma potansiyeli konusunda da diğer şampiyonlardan geride kalıyor.

Geliştirici bloğunda sonunda bir açıklama yapan Meddler, şampiyona daha tatmin edici bir pasif getireceklerini söyledi. Ayrıca oyuncuların Lissandra’yı daha proaktif bir şekilde oynamalarını istediğine de değinen Meddler, güncellemenin ne zaman oyuna geleceği konusunda bir açıklama yapmadı. Fakat detaylar şu şekilde:

 • Pasif: Eski pasifi kaldırıldı. Yeni pasif ise Liss’e daha önce kitle kontrolü uyguladığı rakiplere fazladan hasar vermesini sağlayacak. Bonus hasar AP ile büyüyecek ve otomatik saldırılar büyülerin çıkardığı bonus hasarın yarısı kadar hasar çıkaracak.
 • W: Yetenek eğer üç ya da daha fazla hedefi yerine mıhlarsa bekleme süresinde büyük bir azalma yaşayacak ve Lissandra’nın bir sonraki büyüsü mana harcamayacak. Yeteneğin taban bekleme süresi arttırıldı, mana bedeli ise düşürüldü.
 • Genel olarak W, E ve R yeteneklerinin temel hasarı, pasif ile uygulandığında OP olmaması için düşürüldü.
 • Taban mana yenilenmesi, seviye başına mana yenileme büyümesi ve başlangıç mana miktarı ise arttırıldı.

Tüm bu değişikliklerin ardından şampiyonu oynamak çok daha keyifli olacak gibi gözüküyor. Özellikle pasifinin yüksek hasar potansiyeli sağlaması ve W yeteneğinin birden fazla rakibe tuttuğunda oyuncuları ödüllendirmesi, genel olarak şampiyonu güncellemek adına atılan doğru adımlardan.

1 Yorum

1 Yorum

 1. Eren

  8 Mart 2018 at 20:47

  Bence daha yenilikçi bir pasif daha uygun olurdu.Lissandra takımına zaman kazandırmaya yarayan bir şampiyon ve lissandra oynarken kendimi destek oynuyor hissediyorum.

  Ayrıca tatmin edici,şaşalı görsel efektlerin gelmeside hoş olurdu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir