League of Legends

Royal Bandits, Blumigan ile yollarını ayırdı

Riot Games

Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi’ni ikinci olarak tamamlayan Royal Bandits, koç pozisyonunda yer alan Blumigan ile yollarını ayırdı. 

2018 sezonunun yeni takımlarından olan RBE, sezona fırtına gibi bir başlangıç yaparak iddialı transferler gerçekleştirmişti. Daha henüz ligden slot almadan önce HolyPhoenix ve Broken Blade gibi yıldız isimlerle anlaşan ekip ardından Cepted ve Malrang ikilisini getirmiş, Dumbledoge ile de kadrosunu tamamlamıştı. Ligin en iyi takımlarından birisi olan RBE ne yazık ki KMF 2018’de boy göstermesine rağmen kupayı BAUSuperMassive’e kaptırdı.

Koç Blumigan’ın genel olarak başarılı bir mevsim geçirdiğini söyleyebiliriz.. Fakat kadroya baktığımızda yıldızlarla dolu olmasından ötürü şampiyonluk dışında herhangi bir sonucun takım için hayal kırıklığı olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Çok iyi seçim yasaklama ekranları geçirmesine rağmen RBE’nin özellikle geriden gelme konusunda ciddi problemleri vardı. Bunun bir nedeni takımı SUP dışında ciddi anlamda test edebilen başka rakibin olmamasıydı. Diğer nedenlerden birisi ise geriye düştüğünde oyuncuların moralinin bozulması ve “tilt” olması. Ayrıca RBE’nin erken oyunda ilk hamle yapmadığında da tüm maçları kaybettiğine şahit olduk. Bu zayıflık SUP dışında HWA ve DP tarafından da kullanılmış, takım bu rakiplerine maç vererek taraftarları şaşırtmıştı.

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan RBE, koç Blumigan ile yollarını ayırdı. Daha önce Dark  Passage ve Fnatic gibi takımlarda da görev alan koç önümüzdeki mevsim kendisine rahatlıkla takım bulacaktır. RBE’nin yeni sezon için henüz kimseyle anlaşmadığını ve arayış içerisinde olduğunu da belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir