League of Legends

Şampiyonluk Ligi’nde bu yaz izlenmesi gereken beş isim

Dün Yaz Mevsimi’nin ilk serilerinin oynandığı ligimizde, şampiyonluğa giden yolda takımları için kilit rolde bulunan ve performansı merakla beklenen beş ismi sizler için derledik.

Geçtiğimiz mevsim SuperMassive oldukça rahat bir normal sezon aşaması geçirerek ilk sırayı garantilemiş, playoff’larda da önce yarı finalde 1907 Fenerbahçe Espor’u, ardından da KMF’de Crew’u devirerek şampiyonluğunu ilan etmişti. MSI’da Play-in aşamasında ülkemizi temsil eden SUP, grubunu rahat şekilde lider tamamlasa da playoff’larda önce Flash Wolves’a, ardından da GAM’a boyun eğerek turnuvaya erken veda etmişti. Bu sezon ise ligdeki tüm takımların önemli transferler yaparak güçlü kadrolar oluşturduğuna şahitlik ediyoruz. Bu atılım Şampiyonluk Ligi’nin kalitesini artıracağı gibi, süphesiz Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek ekibin de önceki yıllardan daha kuvvetli olmasını sağlayacaktır. Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde performansı merak edilen ve izlenmesi gereken beş ismi sizler için derledik:

1. Marshall

2016 yılının Yaz Mevsimi’nde HWA ile oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Marshall, ligin en iyi üst koridor oyuncularından biri konumunda yer alıyordu. Yaptığı oyunlarla kalitesini ortaya koyan ve kendisini ispatlayan oyuncu ne yazık ki Rawbin ile Twitter üzerinden girdiği diyalog nedeniyle men cezası almış, en verimli döneminde profesyonel League of Legends sahnesinden uzaklaşmak durumunda kalmıştı. Bu ay sonunda cezasını tamamlayacak olan Marshall’ın, yeni takımı Galakticos ile neler yapacağı merak konusu. HWA’da Trix ile iyi bir sinerji yakalayan oyuncunun, K0u ile uyum sağlaması, Galakticos’un hedeflerine ulaşmasında oldukça önemli bir rol oynayacaktır.

2. Naehyun

League of Legends tarihinde üst üste en çok maç kaybetme gibi kötü bir rekora sahip olan Naehyun, galibiyet alamadan alt lige düşen Origen’in nispeten en iyi oyuncularından biri konumundaydı. Takımda eksik kalan yerleri xPeke’nin doldurması ve bir türlü sinerji yakalanamaması nedeniyle berbat bir sezon geçiren Origen’den ayrılan orta koridor, sezon başında Crew’a transfer oldu. EU LCS’te adaptasyon sorunu yaşayan ve isteneni ortaya koyamayan Koreli oyuncu, oyununa odaklanıp gerçek performansını ortaya koymayı başarırsa Godbro’dan boşalan orta koridor rolünü layıkıyla dolduracaktır.

3. Cinkrof

Geçtiğimiz sezon Origen’de forma giyip Yaz Mevsimi için ülkemize transfer olan bir diğer oyuncu da Cinkrof. Origen’de yaşanan problemlerin çözümlenmesi için İspanya liginden ekibe dahil edilen genç oyuncu, takımdaki kötü havayı dağıtamamış, buna rağmen oyun tarzı ve skor katkısıyla izleyenlerin beğenisini toplamıştı. Sezon başında Dark Passage tarafından transfer edilen Cinkrof, geçtiğimiz yıl oldukça kötü bir mevsim geçiren DP’nin yükselişine Broken Blade ile birlikte önayak olabilir.

4. Shoshin

Geçtiğimiz sezon Shoshin’in performansı Yükselme Ligi’ni takip edenler tarafından fark edilmiştir. Oldukça yetenekli olan ve bire birleri çok iyi oynayan genç oyuncu, geleceğin yıldız adayı olarak gösteriliyordu. Bu sezon Şampiyonluk Ligi ekiplerinden P3P eSports’a transfer olan Shoshin, hem kendi adına hem de gelecekte ülkemiz esporunun yeni oyuncular yetiştirmesi adına önemli bir şans elde etmiş durumda. Eline geçen bu önemli fırsatı iyi değerlendirmesi ve YL’de ortaya koyduğu performansı daha ilerilere taşıması durumunda genç orta koridorun yakın gelecekte çok başarılı olabileceğini söyleyebiliriz.

5. Wisdom

2015 Dünya Şampiyonası’na KOO ile katılma başarısı göstermiş ancak forma şansı bulamamış olan Wisdom, ertesi yıl EU LCS’in yolunu tutmuştu. Giants, Misfits ve son olarak da Origen’de forma giyen tecrübeli ormancı, agresif bir oyun tarzını benimsemiş durumda. Avrupa’da bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Wisdom, takımla ve vatandaşı Cheong ile uyum yakalaması halinde AURORA’yı daha da yukarılara taşıma potansiyeline sahip. Yıldız ormancının sezon içerisinde neler yapacağı ve AURORA’yı sırtlamayı başarıp başaramayacağı merak konusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir