League of Legends

YouthCREW, geriden geldiği maçı kazanarak AURORA’yı mağlup etti

2018 Yaz Mevsimi’nde ilk kez Vadi’ye inen takımlardan YouthCREW, Team AURORA’yı yaklaşık 40 dakika geride oynamasına rağmen yenmeyi başardı. 

İki takımın da yeni meta tercihleriyle karşılaşmaya başladığını söylemek gerekiyor. AUR’da orta koridor Lucian, alt koridorda ise Darius-Braum ikilisi vardı. YC ise alt koridorunda Vladimir-Alistar şampiyonlarını tercih etti. Karşılaşmaya fırtına gibi başlayan taraf AURORA oldu. Hem üst koridorda hem de alt koridorda üst üste skorlar alan ekip, karşılaşmayı kartopuna dönüştüreceğinin sinyallerini onuncu dakikadan bu yana verdi. Hioss’un Ornn ile harita rotasyonları bir kenara, Rain’in Darius ile harika W kullanımları takıma objektifler konusunda avantaj sağladı.

Herkes maçın 30 dakikada tamamlanacağını düşünse de ne yazık ki AUR beklenen tetiği çekemedi. Elwind’in ellerindeki Aatrox takım savaşlarında Vladimir ile YC’yi hayatta tutarken, AUR Naru’nun oynadığı Lucian’dan hiç verim alamadı. Şampiyondaki ustalığını kaybetmiş gibi görünen Naru takım savaşlarında yanlış pozisyonlar alarak ilk ölen oyuncu oldu.

40. dakikada orta koridor inhibitörünü tekrar almak için savaşan AUR, Aatrox’un adeta ölümsüzleştiği savaşı kaybetti ve rakibine karşılaşmayı hediye etti. YC de maçın büyük bir bölümünü geride tamamladığı karşılaşmayı orta koridordan ilerleyerek tamamladı ve galibiyete ulaşan taraf oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir