Fortnite

Epic Games, bazı Fortnite oyuncularının ödül paralarını ödemiyor

Fortnite Battle Royale’in yayıncısı Epic Games’in, bazı Fortnite oyuncularının turnuvalardan kazandıkları parayı hâlâ ödemediği iddia edildi.

Epic Games, bazı Fortnite oyuncularının hâlâ ödemesini yapmadı

Epic Games, Fortnite Battle Royale aracılığıyla birçok büyük rekabetçi turnuvaya imza atmaya ve büyük paralar dağıtmaya devam ediyor. Halihazırda elemeleri süren Fortnite World Cup, toplamda 30 milyon dolar ödül havuzuna sahip.

Epic Games, genel olarak, turnuvalarda her ne kadar büyük miktarda paralar dağıtmasıyla anılsa da, şu sıralar tam tersi şekilde anılıyor. Reddit’te paylaşılan bir ‘post’a göre, Epic Games bazı Fortnite oyuncularının paralarını hâlâ ödememiş.

Paylaşılan yazıdaki ifadelere göre, Epic Games, bazı oyuncuların parasını ödememekte oldukça ısrarcı davranıyor. Firmanın ödemekle mükellef olduğu miktarlar ise hiç de azımsanacak miktarlar değil. Hatta bazı oyuncuların alacağı para 9.000 doları bulabiliyor. Lakin yazıdaki ifadelere göre, Epic Games bu miktardaki paraları ödememek için oyuncuların ‘aslında’ turnuvaya katılmadıklarını bile iddia edebiliyor.

Epic Games çalışanları şikayetleri görmezden geliyor

Reddit’te yer alan paylaşımdaki bir diğer sitem ise, Epic Games çalışanlarının iletişim konusunda oldukça ‘yavaş’ ve ‘umursamaz’ kalması. Konuyu çözmeye yönelik her adım, yazarın iddiasına göre, karşılıksız kalıyor. Hatta çoğu zaman görmezden yazdıkları görmezden geliniyor.

Epic Games’in resmi sitesinde yer alan bir blog yazısında ise, ödemeler hakkında sürekli güncellenen bir yazı yer alıyor. Summer Skirmish turnuvasından Fortnite World Cup’a değin tüm ödemeler hakkındaki bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir