VCT: EMEA | BBL mix VALORANT

BBL Esports’un VCT: EMEA Ligi 3.Hafta Maç Özeti!

VCT 2023: EMEA Ligi 3. Hafta 2. Gün, BBL Esports – Giants Gaming karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi Üçüncü Hafta maçlarıyla devam ediyor. Günün ilk serisinde temsilcimiz BBL ve ligde sadece bir galibiyeti olan Giants Gaming ile karşılaştı. VCT: EMEA Ligi’nde play-off için temsilcimizin bu galibiyete ihtiyacı vardı.

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi 3.Hafta 2.Gün Sonuçları:

BBL Esports – Giants Gaming

Temsilcimiz BBL’in hem skorlar olarak hemde mental olarak önde başladığı bir seri oldu. Bunu, daha sahneye çıkarken gülen yüzlerden de gördük. Seride ilk harita olarak BBL Esports’un tercihi olarak Icebox oynandı. Seri Giants Gaming’in tercihi olan Split ile devam ederken seride oynanmayan karar haritasıda Fracture oldu.

1.Harita: Icebox | BBL Esports Tercihi

Temsilcimizin bir oyuncusunun erkenden yakalanmasıyla tabanca roundu kaosa sürüklendi ve Giants Gaming haritayı 0-2 açtı. İlk satın alma roundunu bonus olarak Marshal’lar ile oynamayı tercih eden Giants’ı temsilcimiz skoru 1-2’ye getirdi. Giants 2 roundluk bir seriyle skoru 1-4 yaptı. BBL bir round ile cevap verdi ve skor 2-4 oldu. Giants sonraki 2 rounduda kazanarak cevap verdi ve skor 2-6 oldu. Temsilcimiz yine bir round ile cevap verdi ve skor 3-6 oldu. İki takımında birer round almasıyla skor 4-7 oldu. İlk yarının son rounda ultilerini saklayan temsilcimiz roundu aldı ve ilk yarı 5-7 bitti.


İkinci yarının ilk roundunu kazanan temsilcimiz seriyle skoru 7-7’ye getirdi. Bonus roundda Aslan karşı takımın hepsini vursada Spike’ı çözemedi ve Skor 7-8 oldu. 16.round’da stack olan Side’a gelen Giants’ı temsilcimiz hızlıca temizledi ve skor 8-8 oldu. Ardından yine bir 1-1 değişimle skor 9-9’a geldi. BBL sonraki roundu alarak durumu 10-9’a getirdi ve haritada ilk kez öne geçti. Sonraki round maçın kilit rounduydu. İki tarafında paralarının az olduğu rounda iki takımdan da para ve yetenek yatırımları yapıldı fakat kazanan Giants Gaming oldu. Giants 3 round daha alarak haritayı 10-13 kapattı.

VCT: EMEA | BBL vs GIA
VCT: EMEA | BBL vs GIA | Icebox

2.Harita: Split | Giants Gaming Tercihi

Temsilcimiz tabanca roundunu alarak haritayı 2-0 açtı ama Giants 4 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 2-4’e getirdi. Altıncı roundun sonunda da temsilcimiz ilk mola hakkını kullandı. Mola maalesefki seriyi bozmadı ve skor 2-7’ye kadar geldi. 10.Round’da BBL sonunda seriyi bozdu ve skoru 3-7 yaptı. Giants’dan rhyme temsilcimizin seri yakalamasını kazandığı 3v1 ile engelledi ve skor 3-8 oldu. İlk yarının son roundunuda Giants kazandı ve ilk yarı 3-9 bitti.


Giants ikinci yarının tabanca roundunu kazanınca fark çok olduğu için temsilcimiz sonraki roundu forceladı ama onuda kaybetti ve skor 3-11 oldu. Sonraki iki roundu da Giants kolayca kazandı ve seri 2-0 Giants lehine sonuçlandı.

VCT: EMEA | BLL vs GIA
VCT: EMEA | BLL vs GIA

Temsilcilerimize gelecek olan VCT:EMEA Ligi maçlarında başarılar dileriz.

VALORANT Game Changers Sahnesine Bakmanızı Tavsiye Ederiz: 5mid Özel: ESA Rebels Takımlarının Grup Aşamaları Hakkındaki Görüşleri

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir