Galatasaray ve Fenerbahçe VCT: Birlik Ligi Playoff'ları İçin Karşı Karşıya Geldi! mix VALORANT

Galatasaray ve Fenerbahçe VCT: Birlik Ligi Playoff’ları İçin Karşı Karşıya Geldi!

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’nde Tamam mı Devam mı Derbisi

VCT: Birlik Ligi kıyasıya mücadeleye sahne olan bir derbiye ev sahipliği yaptı. Genç kadrosu ve teknik oyunuyla öne çıkan Fenerbahçe Esports ve son zamanlarda ciddi bir performans artışı yaşayan Galatasaray Esports playoff bileti için karşı karşıya geldi.

VCT: Birlik Ligi ve Derbi Öncesi

İki kulüp de maç öncesi ortak paylaşım yaparak birlik ve beraberlik mesajı vererek, tüm espor takipçilerinin büyük takdirini topladı.

Seride Yaşananlar

BO3 formatında oynanan karşılaşmada Galatasaray Esports ilk harita olarak Fracture tercihinde bulunurken Fenerbahçe Esports, Pearl tercihinde bulundu. Final haritası ise Ascent oldu

1. Harita: Fracture
İlk yarı derbiye yakışır şekilde kafa kafaya geçerken 7-5’lik skorla Fenerbahçe ilk yarıyı önde kapatan takım oldu. İlk yarıda aldığı avantajı kullanarak seriyi devam ettiren Fenerbahçe Esports 13-9’luk skorla Fracture haritasının galibi oldu. Ekip seriyi 1-0’a getirirken haritanın MVP’si 1.7 KDA ile Best oldu.

2.Harita: Pearl
Fenerbahçe’nin seçimi olan haritaya Galatasaray çok iyi başladı. İlk yarıyı 9-3’lük skorla önde kapatan ekip bu avantajını sürdürdü ve 13-6’lık skorla seriye denge getirerek durumu 1-1 yaptı. Haritanın MVP’si 2.9 KDA ile Docent oldu.

3.Harita: Ascent

Serinin final haritası ezeli rekabetin izinde çok çekişmeli geçti. Final haritası olan Ascent’te ilk yarıda 7-5’lik skorla avantajlı taraf Galatasaray oldu. Seri son rounda kadar kafa kafaya ve heyecan dolu geçse de 13-9’luk skorla galibiyete uzanan taraf Galatasaray Esports oldu. Bu şekilde sarı kırmızılı ekip adını VCT: Birlik Ligi playofflarına yazdırdı.

Serinin MVP’si ise 1.18 KDA ile Touven oldu.

FUT Esports PUBG Kadrosunu Duyurdu!

BBL ve FUT Esports’un Mücadele Edeceği VCT EMEA 2023 Biletleri Satışta!

1 Comment

  • Nocbabapro 2 Mart 2023

    Fenerbahçe takım olarak oynayamiyodu ondan kaybettiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir