VCT 2023: LOCK//IN Şampiyonu FNATIC! mix VALORANT

VCT 2023: LOCK//IN Şampiyonu FNATIC!

Breziya Sao Paulo’da sona gelin. VCT 2023: LOCK//IN kıran kırana bir finalle sonuçlandı. FNATIC ev sahibi LOUD’u 3-2 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

VCT 2023: LOCK//IN FNATIC’in YOLU

Temsilcimiz Alfajer’in de forma giydiği Fnatic VCT 2023: LOCK//IN yolculuğuna ilk turda Sentinels ile oynadığı karşılaşma ile başladı. Rakibini 2-0 geçen ekip üst turda Furia’yı yendi. Furia sonrasında temsilcimiz FUT Esports’u eleme başarası gösteren 100T ile karşı karşıya gelen FNATIC bu mücadelen de harita dahi kaybetmeden galibiyetle ayrılıp adını playoff’lara yazdırdı. Playoff ilk turunda FPS oyunlardaki ezeli rakibi NAVI ile karşılaşan FNATIC bu karşılaşmadan da 3-0 galip ayrıldı ve adını finale yazdırdı.

Büyük Final

Final öncesi LOUD’un ev sahibi olması büyük bir avantaj olarak nitelendiriliyordu. BO5 formatındaki finalde Ascent, Fracture, Split, Lotus ve Icebox haritalarında mücadele edildi.

1.Harita: Ascent

LOUD kendi seçimi olan haritaya yine kendi seyircisi önünde kötü başladı. FNATIC Leo’nun iyi performansıyla 8-4 önde kapattı. İkinci yarıda da rakibine geri dönüş imkanı sunmayan FNATIC ilk haritayı 13-8 kazandı.

2. Harita: Fracture

Serinin ikinci haritasına FNATIC iyi başlayan taraf oldu. LOUD 5-2 geriye düşse de oyundan kopmadı ve ilk yarı 6-6 ile geçildi. İkinci yarıda kendi seçtiği haritada fırtına gibi esen FNATIC arka arkaya roundlar ile durumu 13-7 yaptı ve seride 2-0 öne geçti.

3. Harita: Split

Serinin üçüncü haritası büyük çekişmeye sahne oldu. Brezilya temsilcisi için kader haritalarından biri olan Split’te Less’in iyi oyunu ile LOUD geri döndü. İlk yarıyı 7-5 önde kapatan ekip maçı 13-9 kazanarak seride durumu 2-1’e getirdi.

4. Harita: Lotus

4. haritaya LOUD tekrardan seyircisinin büyük desteği ile başladı. İlk yarıyı 7-5 önde kapatan LOUD, ikinci yarıda da arkasına aldığı rüzgarı devam ettirerek seride durumu 2-2’ye getirdi.

5. Harita: Icebox

Büyük finalin kader haritası görsel şölene dönüştü. 2-0’dan geri dönen LOUD kader maçına 9-3 gibi çok avantajlı bir skor ile başladı. Avrupa’da FPS kültürünün en iyi temsilcilerinden FNATIC tecrübesini yansıtarak maçı 12-12 ile uzatmalara taşıdı. Uzatmalarda da geri dönüş rüzgarına arkasına alan FNATIC 14-12 ile haritayı kazandı. FNATIC bu skorla seriyi 3-2’ye getirerek VCT 2023: LOCK//IN şampiyonu oldu.

Temsilcilerimiz FUT Esports ve BBL Esports’un VCT 2023: LOCK//IN Performansları İçin Tıklayın

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir