mix VALORANT

VCT Birlik Ligi 1.Split Şampiyonu: S2G Esports!

12 Mart pazar günü ESA Arena’da offline olarak oynanan final mücadelesi valorantleague_tr kanalında canlı olarak yayınlandı. Offline alanı, tıka basa doluyken maçın canlı yayınları da Twitch’te 5-10K arası izlenirken Youtube’da sabit olarak 5000 bandında izlendi. Aynı şirketten rakibi olan League Of Legends’ın Türkiye ligi olan Şampiyonluk Ligi’ndeki final karşılaşmaları bu izlenmelerden daha fazla olması önemli bir istatistik. Tabi VALORANT’ın halen taze bir espor olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Finalist Takımların Final Yolculukları:

Finalist takımlar grup aşamasını sırayla üçüncü ve dördüncü olarak bitirmişti. Serüvenleri anlatmaya lig aşamasında üçüncü olan SUP ile başlayalım. Papara SuperMassive, Play-Off serüvenine; Play-off potasına ucundan son maçlarıyla girmeyi başarmış olan Galatasaray Espor karşılaşmasıyla başladı. Bu seriden 2-0’lık galibiyet ile ayrılsa da Galatasaray Espor bu seride beklenenden daha fazlasını göstermeyi başarmış ve Papara SuperMassive‘i biraz zorlamıştı. Papara SuperMassive yarı finallerde lig aşamasını ikinci olarak tamamlayan şampiyon adayı Parla Esports ile karşılaştı. Parla Esports’u 3-2’lik 5 haritayı da gördüğümüz bir seriyle geçmeyi başardı ve adını finallere yazdırdı.

S2G Esports, ilk Play-Off maçlarını lig aşamasını bir sıralama altlarında bitiren DenizBank İstanbul Wildcats karşısında oynadı. IW karşılaşmasında S2G Esports, çok rahat bir seri geçirerek 2-0 ile yarı finallere çıktı. Yarı finallerde ise kendileri gibi büyük bir takipçi kitlesi olan Fire Flux ile karşılaştılar. Fire Flux serisinde haritalar yakın geçti fakat seri uzun sürmedi. S2G Esports 3-1 ile seriyi kazanarak adını finallere yazdırdı.

Finaller:

VALORANT Challengers TR: Birlik Ligi 1.Split finalleri yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere offline olarak oynandı. Finallerin Oynandığı sahne VALORANT turnuvaları için alışmış olduğumuz İstanbul ESA Espor Arena’ydı. Alanda, Papara SuperMassive bu sezonki formalarını -finallere özel olarak- ilk kez satmasına rağmen S2G Esports formaları ve taraftarları daha fazlaydı. S2G Esports bayrakları, kulübün özel olarak hazırlattığı pankartlar ve bolca tezahürat alanda görülen şeylerdi. S2G Esports, seriyi 3-0 ile hızlıca kapatarak VALORANT Challengers TR: Birlik Ligi 1.Split Şampiyonu ünvanını ve kupasını aldı.

Seride Oynanan Haritalar:

1.Harita: Icebox | S2G Esports Tercihi:

Seri S2G Esports’un tercihi olan Icebox ile başladı. S2G Esports inanılmaz oynadıkları Icebox’u bu seridede iyi oynamayı başararak haritayı 13-2′lik skorla kapattı ve seride 1-0 öne geçti. Burada küçük bir istatistik benzerliği bulunuyor, lig aşamasında birinci haftada oynanmış olan S2G – SUP maçında da serinin açılış haritasında skor yine 13-2’di fakat orada SUP kazanmıştı. S2G, rövanşını daha önemli bir seride almış oldu.

S2G vs SUP | Icebox
S2G vs SUP | Icebox

2.Harita: Fracture | Papara SupperMassive Tercihi:

BO 5 olarak oynanan seride SUP, 1-0 geriye düşmüştü ve seriye girmek için kendi tercihi olan Fracture’ı kazanmak zorundaydı. Fakat konu VALORANT olunca işler bazen planlandığı gibi gitmiyor. Fracture’ı lig aşamasında oynanmış SUP vs S2G maçında izlemiştik. Skor yine aynıydı fakat kazanan taraf farklıydı. Lig aşamasındaki harita 13-8 SUP lehine bitmişti. Final serisinde ise skor değişmedi fakat taraf değişti; S2G Esports, rakibinin seçtiği haritayı kazanarak seriyi 2-0 yaptı.

S2G vs SUP | Fracture | VCT Birlik Ligi
S2G vs SUP | Fracture | VCT Birlik Ligi

3.Harita: Haven | S2G Esports Tercihi

S2G Esports, kendi seçtiği haritada dominant bir oyun sergiledi. Papara SuperMassive ise bireysel ekstralarla haritaya ve finale tutunmaya çalışsada S2G Esports, şans vermedi ve seriyi 3-0 kapatarak VCT Birlik Ligi Split 1 şampiyonu oldu.

S2G vs SUP | Haven
S2G vs SUP | Haven

Haritanın ve serinin kapandığı anının videosunu sizler için hazırladık:

S2G Esports Kupasını Kaldırıyor:

Şampiyon olan S2G Esports‘u tebrik ederiz! Split 2’de daha iyi bir VALORANT görmek dileğiyle tüm takımlarımıza gelecek sezonda başarılar dileriz.

VCT Birlik Ligi Finaline Gidien Hikayeyi yazdığımız haber: VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’nde Finalin Adı Belli Oldu

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir