Rainbow Six

Rainbow Six Siege, Playstation 5 ve Xbox Scarlett için hazır olacak

Rainbow Six Siege, yeni çıkacak oyun konsolları Playstation 5 ve Xbox Scarlett üzerinde rahat bir şekilde oynanabilecek.

Rainbow Six Siege yeni çıkacak konsollar için hazır ve nazır

Ubisoft’un Rainbow Six Siege için şu an bir devam oyunu yapma gibi bir planı yok. Şirket bunun yerine, oyunu, yeni nesil konsollar olan Playstation 5 ve Xbox Scarlett için hazırlayacak.

R6’in marka direktörü Alexander Remy, Daily Star ile yaptığı röportajda, Ubisoft’un, oyunun topluluğunu farklı platformlar arasında bölmek istemediğini söyledi.

İşte yöneticinin verdiği röportajdan satır başları: “Bunun arkasındaki sebep, topluluğumuzu farklı platformlar arasında bölmek istemiyor olmamız… İdeal bir dünyada yarın, her platformdan oyuncuların birlikte oyun oynayabilmesini istiyoruz. Gelmekte olan yeni nesil (konsollar) için de aynı ruhu paylaşıyoruz.”

Ubisoft yeni konsollarda oyunculardan oyun için ücret almayacak

Ubisoft, R6’i farklı platformlar arasında bölmek istemediği gibi, yeni çıkacak konsollarda oyunculara tekrardan oyunu aldırmak istemiyor. Firma, oyuncuların rahat bir şekilde yeni konsollara hesaplarını taşıyabilmelerini ve arzu ettikleri gibi oyunu oynamalarını istiyor.

Ubisoft’un bu doğrultuda planı, olabilecek en ucuz maliyetle oyuncuları yeni konsollara taşıyabilmek ve R6’i yeni nesil platformlar için hızlı ve güvenli bir şekilde hazır hâle getirebilmek.

Sony ve Microsoft, yeni nesil konsollarını 2020 sonunda çıkarmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir