League of Legends

TT ve CLK, Şampiyonluk Ligi Elemeleri öncesi kadro değişikliğine gitti

flickr.com/lolespor

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi’ni ikinci ve üçüncü sırada tamamlayarak Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde oynamaya hak kazanan Team Turquality ve ÇİLEKLER, lige çıkma maçları öncesinde kadro değişikliğine gitti. CLK ekibi nişancı rolüne Endz’i getirmesinin yanı sıra orman pozisyonuna Rawbin’i transfer ederken, TT ise tıpkı CLK gibi orman rolünü kuvvetlendirerek Am1n’i kadrosuna kattı.

2017 Yaz Mevsimi’nde ligimizde mücadele edecek olan son iki takımın belirleneceği Şampiyonluk Ligi Elemeleri, Perşembe ve Cuma günü oynanıyor. Yükselme Ligi finalinde P3P’ye elenerek lige doğrudan yükselme hakkını kaçıran Team Turquality, sezonu büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan Dark Passage ile oynayacak. HWA’nın rakibi ise ÇİLEKLER. 13 Nisan Perşembe günü HWA-CLK serisi oynanacak ve Cuma günü ise DP-TT serisini izleyeceğiz. P3P’den sonra YL’nin en güçlü takımı olarak görülen Team Turquality, tıpkı ÇİLEKLER gibi 2016 Yaz Mevsimi sonunda Şampiyonluk Ligi’ne veda etmişti. Orman rolüne EU CS sahnesinden tanınan Am1n’i getiren TT’nin DP karşısında şansını kestirmek güç. Fakat ekibin kadro değişikliğine giden DP karşısında ciddi bir mücadele ortaya koyacağını tahmin etmemiz mümkün.

Öte yandan ÇİLEKLER ekibi ise orman rolüne Rawbin’i transfer ederek HWA karşısında galibiyeti hedeflediğini gösterdi. İlk üç YL ekibi arasında en zayıf takım olarak gösterebileceğimiz CLK’nin Rawbin’in katkısı ile neler yapacağını hep beraber göreceğiz. Bildiğimiz üzere Rawbin, Marshall ile olan tartışmasından ötürü profesyonel sahneden men cezası almıştı. Cezası biten Rawbin’i Vadi’de bir kez daha CLK forması ile izleyeceğiz. Oyuncu, ligden düşen CLK kadrosunda da yer alıyordu. Nişancı rolündeki Lastwolf yerine Endz’i transfer eden CLK’nin HWA karşısında işi oldukça zor.

Şu an için değişikliklerin bu yönde olduğunu belirtelim. Ligi dördüncü bitiren ve Çeyrek Final’de 1907 Fenerbahçe Espor’a elenen HWA, 5.lik-6.lık maçında Galakticos’a 2-0 öne geçmesine rağmen 3-2 yenilmişti. Takımın Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde nasıl bir kadro ile Vadi’ye ineceği henüz belirsiz. Team Turquality ve ÇİLEKLER’in kadrosu ise bu transferler sonucunda şöyle şekillendi:

Team Turquality ÇİLEKLER
Üst koridor: Truklax Üst koridor: Smoke
Orman: Am1n Orman: Rawbin
Orta koridor: Shoshin Orta koridor: umuut
Nişancı: myp3 Nişancı: Endz
Destek: Kazze Destek: Kairos Plz
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir