Apex Legends

EA ve Respawn, Apex Legends Global Series’i duyurdu

Çıkış yaptığı ilk hafta 25 milyon oyuncuya ulaşarak, Battle Royale oyunlarının yanına ismini güçlü bir şekilde yazdıran Apex Legends, espor alanına yaptığı yatırımları da arttırıyor. Oyunun yapımcısı Respawn Entertaintment ve Electronic Arts, 2020 yılı için Apex Legends Global Series’i duyurdu.

Battle Royale oyunları arasında espor konusunda geri kalmış olan Apex, nihayet rakiplerine yetişmek için adımlar atıyor. 2020 yılında düzenlenecek olan Apex Legends Global Series, sadece PC oyuncuları için düzenlenecek. 25 Ocak’ta başlayacak olan organizasyona 60’dan fazla ülkeden oyuncular katılım gösterecek. Oyuncular, 12 canlı etkinlikte birbiriyle mücadele edecek. Global Series’in toplam ödül havuzu ise 3 milyon dolar.

Duyuru ile ilgili açıklamada bulunan Respawn CEO’su Vince Zampella, “Rekabet, Apex Legends’in kalbi. Esporun Apex Legends’in geleceği için çok önemli rol oynayacağını bekliyoruz ve hepsi burada Global Series ile başlıyor. Milyonlarca oyuncu arasından kimin arenanın gerçek efsanesi olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyuncular, çevrimiçi, bölgesel ve uluslararası turnuvalar ile birlikte Global Series Puanı kazanacak. Katılanlar arasında en fazla puana sahip olan takımlar ise düzenlenecek olan 4 Apex Legends Global Series Major turnuvalarına davet edilecek. Major turnuvalarında takımlar 1 milyon dolar ve Global Series Dünya Şampiyonu etiketi için mücadele edecek.

Apex Legends’in bu atılımla birlikte rekabetçi arenada rakiplerini yakalayacak mı göreceğiz. Apex, hali hazırda Faceit Pro Series ile espor tarafını canlı tutmaya çalışıyor. Global Series’e başvurmayı düşünen takımlar, turnuva kurallarını oyunun kendi Apex’in resmi sitesinden ulaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir