Fortnite

Fortnite Dünya Kupası detayları belli oldu

Epic Games

Kısa bir süre önce açıklanan Fortnite Dünya Kupası hakkındaki bilgiler ve turnuva formatı duyuruldu.

Çıktığı günden bu yana inanılmaz başarılar imza atan Fortnite’ın ismini duymayan kalmamıştır. Bugüne kadar sayısız turnuvası yapılan oyunun belki en büyük ve en prestijli turnuvasına sayılı günler kaldı. 2019 yılı için tam 100 milyon$’lık ödül dağıtmak istediğini açıklayan Epic Games’in Fortnite Dünya Kupası için ayırdığı bütçe tam 30 milyon $. Sene sonuna kadar her hafta 1 milyon $ ödüllü turnuvaların olacağını duyuran şirket oyuncu havuzunu bir hayli arttırmak istiyor.

Epic Games, yaptığı açıklamada turnuvanın 26-28 Temmuz arasında New York’ta düzenleneceğini duyurdu. Turnuvanın formatına gelecek olursak, 13 Nisan’dan itibaren tam 10 haftalık eleme oynanacak. Ödül havuzu olarak inanılmaz rakamları gözden çıkaran şirket, her hafta 1 milyon $’lık ödül dağıtacak. Bu elemelerin sonunda solo olarak ilk 100, duo olarak ise ilk 50’ye kalan oyuncular New York’ta düzenlenecek turnuvaya katılma hakkı kazanacak. Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanan her oyuncu 50.000$’ın sahibi olacak. Turnuvanın kazananı ise 3 milyon $’ı evine götürecek.

Dünya Kupası sonrası dahil her hafta büyük ödüller dağıtmaya devam edecek olan şirketin sene sonunda nasıl bir kazanç elde edeceği merak konusu. Özellikle Apex Legends’ın piyasaya sürülmesiyle tahtı yavaş yavaş sallanan Fortnite için atılan bu adım birçok oyuncunun dikkatini çekecektir. Bu hamle karşısında diğer oyun üreticilerinin nasıl kararlar alacağını merakla bekliyoruz. Battle Royale dünyasında büyük bir çekişme yaşanacak desek yanlış olmaz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.