Legends of Runeterra

League of Legends: 1 Karakter 2 Farklı Duygu

League of Legends: 1 Karakter 2 Farklı Duygu

Baştan uyarımızı yapalım, bu yazı tamamen kişisel fikirlere dayanan ve bolca sitem içeren bir yazı olacaktır. Uyarımızı da yaptığımıza göre devam edebiliriz. League of Legends’ı artık duymayan, bilmeyen yoktur galiba. Yıllardır MOBA piyasasını adeta tek başına döndürdü bu oyun. Turnuvalar, ödül havuzları, oyuncular, sponsorlar, animasyonlar ve daha sayamadığımız birçok farklı detay ile ön plana çıkardı kendini.

Giriş kısmını atlayıp biraz daha detaya gelecek olursak, oyunumuzun konusu aslında karakterler. League of Legends, karakter sayısı ve çeşidi bakımından bizce çok başarılı bir oyun. Zaman zaman farklı karakterler ön plana çıksa da oyun yetkilileri sürekli dengeleme halinde. Fakat bazı karakterler var, görünce sadece iki ihtimaliniz var. Ya rezil olacaksınız ya da vezir… Üstelik bu karakterlerin nerf veya buff ile hiçbir ilgisi yok. Özellikle daha düşük elolarda sürekli geçen bir diyalog var “Bizim takıma gelse bu kadar vurmaz” ya da “Karşı Yasuo’ya bak bir de bizimkine”. İşte durum tam da böyle. 

Artık karakteri oynayan heyecanlanıyor diye mi, yoksa evrenin yaptığı komik olmayan bir şaka mı bilemiyoruz ama bu durum genelde sekmez. Sizin takımınıza gelen biri, aynı karakter ile oynayıp karşı takımı beslerken, karşı takım aynı karakteri alıp oynasa, 15.dakikada ff atmanız gerekir. Herkesin buna benzer bir sitemi olmuştur bizce. Peki bunlar hangi karakterler? Hadi inceleyelim!

 

  • Vayne

Oynamayı bilen birinin ellerinde, metaya da ayak uydurabilecek bir durumda ise ciddi manada tehlikeli bir şampiyon Vayne. Özellikle alt elolarda, tek başına maç taşıma durumu oldukça yaygın ve Vayne tek başına buna çok uyumlu bir ADC. Fakat bir de tam zıttı mevcut. Zaten Vayne oynuyorum, her şekilde güçlenirim, farma gerek mi var adam keselim ve buna benzer cümleler ile bir maç yaşıyorsanız, geçmiş olsun.

  • Katarina

Özellikle eski hali bu liste için daha da uygundu bizce fakat güncel halini de listemize dahil edebiliriz. OTP Katarina’lar tehlikeli olabiliyor, kabul ediyoruz. Fakat, özellikle ultisi çok kolay bozulabilen bu şampiyon, oynamayı bilmeyen birinin elinde ise maç adeta 4v6 hale geliyor.

  • Draven

Bazı anlar vardır, çaresizce yaşamayı beklersiniz. Sizden önde olan bir Draven, elinden baltayı çıkarır… İşte tam da böyle bir an. Pozisyon almayı bilen, erken oyunda kasılmayı bekleyen o tehlikeli Draven’lar bir kenara, video izleyip dereceli maça giren o Draven’lar bir kenara. Sonra neden ben az hasar atıyorum? Acaba neden?

  • Yasuo

Muhtemelen League of Legends tarihinin en sevilen ve aynı anda en nefret edilen karakteri Yasuo’dur. Oynamayı bilen birinin elinde, takım kompozisyonları da uygunsa eğer, Yasuo ile yapılacak şeylerin sayısı ciddi manada fazla. Takım savaşı, farm alıp gelişme, split push, lanelere yardım ve daha niceleri. Fakat bir de sadece e ata ata rakibin üzerine koşanlar var, rakibi her havaya kaldırdığında ulti atan. İşte onlardan kaçın ya da son çare, banlayın Yasuo’yu.

 

Siz bu listeye hangi karakterleri eklerdiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir