Legends of Runeterra artık telefonda da oynanabilir Legends of Runeterra

Legends of Runeterra ve agresif deste furyası

Riot Games’in bu sene piyasaya sürdüğü ve şu an açık betada olan kart oyunu Legends of Runeterra, agresif destelerin kuşatması altında.

Bu hafta gelen Legends of Runeterra 0.9.0 yaması ile birlikte oyun alanını kontrol etmeye yönelik kısmen geç oyuna hükmeden desteler, derecelinin üst sıralarını domine ediyordu. Erken oyunlara da oldukça iyi cevap verebilen desteler bir çok profesyonel oyuncu için vazgeçilmezdi.  Ancak yamadan kısa bir süre sonra, zamanının ileri gelen Heartstone oyuncularının metaya hükmetmesi uzun sürmedi. Değişik kombolar ve cevaplar üretilmeye başlandı. İlk olarak Gölge Adalar kartları üzerinden deste oluşturmaya başlayan oyuncular, üzerine bir de Ionia’dan Elusive mekaniği olan kartlar ile tamamladı.

Warmother’ın yeni metaya uygun kontrol desteleri, Gölge Adalar ve Elusive ikilisine cevap verebilse de MegaMogwai’nin Kattering Ram adlı destesi esip gürlemeye başladı. Ana şampiyonları Katarina ve Zed olan destenin diğer agresif destelere ve özellikle kontrol destelerine karşı büyük üstünlük sağladı.

https://twitter.com/MegaMogwai/status/1230567926601846784?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1230567926601846784&ref_url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Flor%2Fnews%2Flegends-of-runeterra-aggro-decks-challenge-control-for-dominance-in-ranked

Eski profesyonel Heartstone oyuncusu Orange ise kendi özgün ve agresif destesini oynayıcıya sundu. Deste Demacia ve Gölge Adalar ikilisini kapsıyor. Lucian ve Hecarim’in ana şampiyonlar olduğu deste yedek gücünü de Dawnspeaker’dan alıyor.

Diğer deste ise Gummi_God ve Bagels’tan geldi. Herkesin sevdiği, rakibe ‘kanser oldum’ dedirten yakmaya dayalı Teemo destesinin yeni versiyonuyla sahnelere geri döndü. Piltover ve Noxus çeşitliliğinden oluşan destenin ana şampiyonlarını Draven ve Teemo oluşturuyor. Rakibi hızlı bir şekilde yakmaya dayalı deste derecelinin üst sıralarını domine edenler arasında.

Son olarak herkesin çok iyi bildiği çeşitli Heartstone şampiyonlukları da bulunan Zetalot’un destesine geldik. Kendisi dünyanın en iyi Priest’i olarak anılıyor ve kontrol tarzdaki destelerin en büyük ustalarından sayılıyordu. Şimdi ise LoR’da tarih yazmaya gelen isim yeni tarzda oluşturduğu desteyle gündem oldu. Yeni bir kontrol uyarlaması olan deste aslında orta oyunda gücünü gösteriyor. İçerisinde Braum ve Poro kombosu olmasına rağmen deste oldukça agresif. Denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir