mix League of Legends

En İkonik League of Legends Anları

En ikonik League of Legends Anları hangileri? Merak ediyor musunuz? Sorunun cevabına evet dediğinizi duyar gibi olduk ve sizler için bu içeriği hazırlamak istedik. Başlayalım o halde!

Yazının detayına inmeden önce ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var. League of Legends, sizlerin de bildiği gibi, her yıl hatta neredeyse her gün değişen bir oyun. Artık çok daha komplike olan karakterler, oyun içi ve öncesi taktikler, makine gibi oyuncular var. Gün geçtikçe de artmaya ve gelişmeye devam ediyor. Fakat bu durum oyun ilk piyasaya çıktığında böyle değildi. Yapılan şeyler, normal ve alışılagelmişin en ufak dışına çıktığında herkes ağzı açık izliyordu. Bazı şeyler işte böyle ünlü oldu. Çok normal bir durum. Devamı gelen her şeyin bir başlangıcı da olması gerek. Bilgiyi verdiğimize göre başlayabiliriz.

1)İlk Insec 

KT Rolster B takımının “orman” oyuncusu InSec, bize böyle bir emanet bıraktı. Nispeten çekişmeli bir maçta, skor 7-4 gerideyken klasik bir oyun oluyordu. Ta ki InSec, Lee Sin ile Q atıp rakibinin arkasına totem attıktan sonra onu tekmeleyene kadar. Yaptığı bu ikonik oyunla, bu hareketin adı, oyuncunun nicknameinden ötürü “Insec” olarak kaldı. 

2) Dyrus Flash

Efsane üst koridor oyuncularından “Dyrus”un neredeyse her maçta yaptığı ve adı ile özdeşleşen bir hareket, “Dyrus Flash”ı. Üst koridorun, baron pitine çıktığı yerde bir hayli kalın bir duvar var. Flash atmasını bilen için bile zor olan bu flash, yazının en başında da, bildiğimiz kadarıyla deneyen ilk kişi, dediğimiz gibi, Dyrus tarafından sürekli şekilde başarıyla atılmış ve bu flasha “Dyrus Flash” adı verilmiştir.

3) xPeke Backdoor

Listenin belki de en ikonik anı “xPeke Backdoor”u olabilir. Yaklaşık 10 yıl önce, yani daha oyunun en başlarında, SK ile FN.RC maçı sırasında yaşanan efsanevi bir olay. Kassadin oynayan xPeke, karşı takım açıldıktan sonra, merkez üsse doğru hareket ediyor. Zaten oynadığı karakter, özellikle ultisinden ötürü bir hayli mobil. Karşı takım yetişmeye ve o, nexusu kesmeden onu kesmeye çalışsada başaramıyor. Ortaya efsane ve keyifli bir görüntü çıkıyor. 

Bonus | Faker What Was That 

Bonu şıkkımızda yapılan bir hareketin ilki yok. Fakat uzun süre dillere pelesenk olan bir oyun var. Baş karakterimiz “Faker”, karşı takıma zehir olan “Zed” ile akıl almaz şeyler yapıyor. Karşınızda şapkadan çıkan tavşan:

Peki sizin unutamadığınız ikonik anlar hangileri? 

Daha fazla League of Legends haberi için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir