VALORANT VCT Champions Los Angeles Team Liquid vs LOUD mix VALORANT

LOUD – Team Liquid | VCT Champions Los Angeles, İki Şampiyonun Ölüm Kalım Maçı

Bir tarafta geçen yılın VCT Champions şampiyonu yani İstanbul şampiyonu LOUD diğer tarafta durdurulamayan FNATIC’i durdurup EMEA Partner Ligi şampiyonu olan Team Liquid ama tek ortak noktaları bu değil. İki takım da Champions Los Angeles’da açılış maçlarını kaybederek Decider’a son şanslarına düştüler. Yani sadece birisi turnuvaya devam edebilecek.

Birinci Harita: Pearl | LOUD Tercihi

LOUD kendi tercihi olan Haven’da Viper – Harbor kombinasyonuna cevap veremeyen Team Liquid’e kelimenin tam anlamıyla oyun oynatmadı. LOUD tabanca roundunu alarak haritayı 0-3 açtı. Team Liquid 1 round ile cevap vererek durumu 1-3 yaptı. LOUD bir seri daha yaparak skoru 1-7’e kadar getirdi. Team Liquid burada yani 9.rounnda son roundunu alarak skoru 2-7 yaptı. LOUD buradan sonraki her bir roundu kazanarak haritayı 2-13 bitirdi.

VALORANT VCT Champions TL vs LOUD
VALORANT VCT Champions TL vs LOUD | Haven

 

İkinci Harita: Split | Team Liquid Tercihi

LOUD bu seferde farklı bir şey ile geldi. 2 Flaşlı kompozisyonu ile haritaya çıkan LOUD’a Team Liquid bu sefer cevap verebilse de yeterli olmadı ve LOUD, 8-13 ile haritayı kazanarak seriyi 2-0 ile kapattı. EMEA şampiyonu olarak gelen Team Liquid’i turnuvadan eleyerek evine yollarken kendisini NAVI ile oynayacakları VCT Play-off’larına çıkma mücadelesine taşıdı. Ekstra bir bilgi olarak da LOUD’un düelisti ve bazılarına göre VALORANT’ın en iyi oyuncusu olan Aspas bu serinin sonunda VALORANT resmi maçlarında 1000’den fazla skoru yani fragi olan oyuncular arasına adını yazmayı başardı.

VALORANT VCT Champions TL vs LOUD
VALORANT VCT Champions TL vs LOUD | Split

 

Team Liquid’in maç sonucunda yaptığı açıklama:

“VCT yolculuğumuz maalesef burada sona eriyor. Sezon başında yavaş bir başlangıç yaptık ama EMEA kupasını kaldırdık ancak bugün, en çok önemli olduğu anda başarılı olamadık #VALORANTChampions

Bu başarısızlığı bir sonraki sezon için gelişim için kullanacak ve sizi tekrar arenada göreceğiz! #LetsGoLiquid 💙”

VCT Ascension Mücadeleleri Tamamlandı!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir