mix VALORANT

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 3.Hafta 1.Gün Sonuçları

VCT Birlik Ligi 2023 3. Hafta 1. Gün seri özetleri ve maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

10 Takımın yer aldığı VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi ‘nde üçüncü haftanın ilk günü tamamlandı. Bugün 2 karşılaşma oynandı; günün ilk serisinde Fire Flux Esports ve Thunderbolts Gaming karşı karşıya gelirken, günün ikinci serisinde İstanbul Wildcats ve Galatasaray Espor karşı karşıya geldi. Oynanan karşılaşmaların maç sonuçlarına ve istatistiklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2023 3. Hafta 1. Gün Sonuçları:

Fire Flux – Thunderbolts Gaming

Bir tarafda namağlup, +16 averajıyla ligin ikincisi olan ve SuperMassive maçını ligin liderliğini almak için iple çeken Fire Flux; diğer tarafda geçen haftaki İstanbul Wildcats galibiyeti ile pozitif averaja yeni çıkan ve kendini beşinciliğe atan Thunderbolts Gaming. Fire Flux kazanmayı istiyor; beklentiler bu yönde. Ama Thunderbolts’un farklı planları var…

Bu seriyi özetleyen paragrafın buna benzer bir şey olması gerektiği kesin.

Serinin ilk haritası Thunderbolts Gaming‘in tercihi olan IceboxThunderbolts Gaming kendi tercihi olan bu haritayı kazanarak seride
1-0 öne geçmeyi başardı.

Serinin ikinci haritası Fire Flux‘dan gelen Ascent‘di. Fire Flux bu haritayı kazanarak seride durumu 1-1‘e getirmeyi başardı.
Seride karar haritası olarak Pearl oynandı.

 1. Harita = Icebox

Haritanın Thunderbolts‘un tercihi olduğundan bahsetmiştik. İki takımında ligin bu sezonunda oynadıkları ilk Icebox olduğunuda belirtmek gerekiyor.


Savunma tarafında başlayan Fire Flux Esports tabanca roundunu alarak haritayı 2-0’lık bir seriyle açtı. Bonus roundu ise Thunderbolts Gaming vandalları ile almayı başararak durumu 2-1‘e getirdi. Fire Flux kendi silah roundu olan dördüncü roundu kazanarak durumu 3-1‘e getirdi. Ardından Thunderbolts Gaming 4-0’lık seriyle durumu 3-5‘e getirdi. Fire Flux’dan cevap gecikmedi ve onlarda 3-0’lık bir seriyle cevap vererek durumu 6-5′e getirdiler. Thunderbolts Gaming ilk yarının son roundunu kayıpsız bir execute ile tamamlayarak ilk yarının 6-6 skoruyla tamamlanmasını sağladı.


Fire Flux Esports ikinci yarının da tabanca roundunu ve sonraki roundunu kazanarak durumu 8-6‘ya getirdi ve öne geçti. Thunderbolts Gaming ikinci yarının üçüncü roundunu kazanarak durumu 8-7‘ye getirmeyi başardı. Ardından Fire Flux 2-0’lık bir seriyle durumu 10-7‘ye getirdi. Thunderbolts Gaming uç uca geçen 2 roundu alarak durumu 10-9‘a getirmeyi başardı. Fire Flux ise son olduğunu bilmediği 11. roundunu alarak durumu 11-9‘a getirdi. Thunderbolts Gaming minimum hatayla oynanan 4-0’lık bir seriyle haritayı 11-13 skoruyla kapatmayı ve kazanmayı başardı.

Icebox | FF vs TBG | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi
Icebox | FF vs TBG | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi

2. Harita = Ascent

Fire Flux ilginç bir açılış stratejisi ile tabanca roundunu hanesine yazarak kendi haritasına önde başlasada 2.roundu kaybetmesiyle Thunderbolts Gaming, forceyide kazanarak durumu 1-3‘e getirdi. Fire Flux hatasını kapatmak için 6-0’lık bir seriyle durumu 7-3‘e getirmeyi başardı. Haritanın ilk yarısı ise 8-4 Fire Flux önderliğinde bitti.


Thunderbolts Gaming haritaya tutunmak için ikinci yarının tabanca roundunu ve hemen ardından gelen roundu kazanarak durumu 8-6 yaptı. Fire Flux, 15.roundu kazanıp Thunderbolts’un serisine dur dedi ve durumu 9-6‘ya getirdi. Thunderbolts Gaming tekrardan 3 roundluk bir seriyle cevap vererek durumu 9-9‘a getirmeyi başardı. Fire Flux bu seriye Thunderbolts’un ilk haritada yaptığı serinin aynısıyla yani 4-0’lık bir seriyle cevap vererek haritayı 13-9 kapatmayı başardı ve seriyi 1-1 yaptı.

Ascent | FF vs TBG | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi
Ascent | FF vs TBG | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi

3. Harita = Pearl

İki takımında ısınık olduğu harita olan Pearl‘e geçildiğinde ise: Thunderbolts Gaming tabanca roundunu alarak öne geçti; fakat Fire Flux ikinci roundu risk alarak forcelemesi ve beraberindeki Wo0t‘un 3 killik performansıyla kazanarak durumu 1-1‘e getirmeyi başardı. Thunderbolts Gaming eco olduğu üçüncü round ise inanılmazdı. DubzWoW, A side’ı savunurken attığı şerif teki ile spike’ı düşürdü ve Fire Flux‘ı B’ye gitmeye zorladı. Son 30 saniye kala B arkasına toplanabilen Fire Flux hızlı bir execute yapmak zorundaydı. Thunderbolts, buna izin vermedi; lurzy‘nin 3 şerif skoru ve YANKAS‘ın bir classic skoru ile kaotik roundu hanesine yazdırmayı başardı. Ardından Thunderbolts Gaming 2 round daha kazanarak 1-4 skoru ile öne geçmeyi başardı. Bunun üzerine bir mola alan Fire Flux bu moladan çok farklı şekilde döndü. Zaman sorunları çözülmüş ve oyuncuları kendilerine güvenen bir Fire Flux olarak döndü. Bunun sonucunda da 7-0’lık bir seri yakaladılar haritanın ilk yarısını 8-4 kapatmayı başardılar.

İkinci yarının tabanca rounduda kaotik bir şekilde geçmesi sonucu Thunderbolts Gaming roundu almayı başardı. Ardından da 7-0’lık bir seri yakalayarak durumu 8-12‘ye getirdi.
Fire Flux 3-0’lık bir seriyle haritaya tutunarak durumu 11-12‘ye getirdi ve Thunderbolts Gaming tam bu noktada mola hakkını kullandı.
1 e 1’lik takas ile başlayan roundda Thunderbolts Gaming spike’ı kurdu ve A Main tarafında oynadığı oyunla haritayı 11-13, seriyi ise 1-2 kapatarak Fire Flux’ın namağlup ünvanını elinden aldı.

Pearl | FF vs TBG | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi
Pearl | FF vs TBG | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi

 

Takımın genel menajeri ve kurucularından olan Hüseyin Can Yıldırım maç sonrasındaki paylaşımında yeni koçları Goddwana‘ya yer verdi.
Kendisi hakkında haberimize ulaşmak için: Thunderbolts Gaming Yeni VALORANT Koçunu Duyurdu!

Galatasaray Espor – İstanbul Wildcats:

Geçen hafta Parla Esports‘u zorlamasına rağmen kazanamayan Galatasaray ile pozitif averajda olmasına rağmen halen riskte olan takım İstanbul Wildcats arasında oynanan seri 0-2 bitti.
Serinin ilk haritası daha önceki maçlarda Galatasaray‘ın iyi gözüktüğü ve yine onların tercihi olan Haven‘dı. Serinin ikincisi ve İstanbul Wildcats‘in tercihi olan harita ise Ascent‘di.

 

1.  Harita = Haven

Rakibinin seçimi olan bu haritada İstanbul Wildcats, tabanca roundu ile açılışı yapmakla kalmadı; üstüne 5-0’lık bir seri daha yakalayarak haritaya 0-6 ile başladı. Galatasaray 5-0’lık iyi bir seriyle cevap vererek durumu 5-6 yapmayı başardı. Bir sonraki round yani ilk yarının son roundunda ise İW’nin 3 başladığı C’ye koşma kararı veren Galatasaray oyuncu eksikliğiyle roundu vererek ilk yarıyı 5-7 geride kapattı. İkinci yarının tabanca roundunu kazanan Galatasaray Espor ikinci yarıyı 3-0’lık bir seri ile açarak durumu 8-7 yaptı. Ardından İstanbul Wilcats 2 roundluk bir seriyle cevap vererek durumu 8-9‘a getirdi. Galatasaray 1 round ile cevap verirken Wildcats 4 roundluk yeni bir seriyle haritayı kapattı. Son skor ise 9-13‘dü.

 

Haven | GS vs IW | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi
Haven | GS vs IW | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi

2.  Harita = Ascent

Karşılıklı seri al-verleri ile oynanan haritada haritayı seçen takım yani İstanbul Wildcats galip oldu. 10-13 biten haritada 2 tabanca roundunun da İstanbul Wildcats tarafından kazanılması bir noktada haritanın ve serinin kazanılmasındaki ana faktörlerdendi. Braveaf hariç kimsenin – skor katkısında olmamasıda aynı şekilde ana faktörlerdendi. Maç, daha çok karma bir şeye benziyordu. İnsiyatif almalar, çıkıp vurmalar vb. Bunun sonucunda da İstanbul Wildcats 2-0 ile seriyi kazanmayı bildi.

Ascent | GS vs IW | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi
Ascent | GS vs IW | VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2.Hafta’daki özetleri için:

 

 

 

 

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir